ABD, TÜRKİYE’NİN AFRİN’DEKİ KURD’LERE YÖNELİK BARBARLIĞINI KINADI

0
959

Faşist devlet yapısının barbar politikaları sonucu Kurdistan welatını paylaşarak işgal edenler, Kurd Halkını terörize ederek sistemli olarak soykırım uyguluyorlar. Bu barbarlığı kalleşçe ve alçakça sürdürenlerin başını çekiyor olan Türkiye devletinin kanı bozuk, zihniyeti kirli ve fitne virüsüne dönüşmüş yöneticileri hiç utanmadan Kurd Halkının fedakar direnişçilerine terörist(?) diyebiliyorlar.

Bizim topraklarımızı kalleşçe işgal etmişsiniz. Barbarca zulmün en çirkin yöntemleriyle ve sistemli olarak Halkımıza yönelik soykırım uyguluyorsunuz. Bu zulmü red edip direnenlerimize de soysuzca terörist(?) diyebiliyorsunuz. Hem suçlu hem güçlü olarak haklı olduğunuzu kabul etmemizi istiyorsunuz. Durup dururken Kurdistan’ın Rojava bölgesine göz dikip işgal etmeye yöneldiniz. Cerablus, Elbab ve Afrin şehirlerimizi pis ayaklarınızla kirlettiniz. Bu şehirlerimize, özellikle de Afrin’imize, Afad denen teörör örgütünüzün kontrolünde eğitmiş olduğunuz çocuk tecavüzcülerini, hırsız soyguncu çapulcuları, sizin gibi devşirme sözde Müslüman sapık ruhlu İşid be benzeri barbar soysuzları yerleştirdiniz.

Sizin Türkiye devleti adına son yüz yıldır yapıyor olduğunuz, sizden öğrenip aynısını Saddam ve Esad’ın yaptığı Kurdistan topraklarını Kurd’süz bırakma uygulamasını Rojava’ya taşıdınız. Bütün Dünya bu alçakça barbarlığınızı izlerken, Amerika Birleşik Devletleri ilk kez ve yüksek sesle sizin bu çirkefliğinizi kınadı.

Geçen hafta resmen, “Türkiye devletinin Afrin’de Kurd yerleşim alanlarına ve evlerine AFAD kamplarında yetiştirmiş oldukları teröristleri yerleştiriyorlar ve Kurd’lerin evlerine dönmelerine engel oluyorlar, Türkiye’yi uyarıyor ve kınıyoruz” diye açıklama yapan ABD devletine çok teşekkür ediyorum. Bu yazıyı paylaşırken soydaşlarımın Kurd’ün dostunu düşmanını görmelerine dikkat çekmek istiyorum. Yüz yıllardır bize düşmanca zulüm edenlerle birlikte yaşamak gibi bir zafiyet tutkusundan kurtulmamız gerektiğini kabul etmeliyiz. Dostlarımızı ve düşmanlarımızı çok iyi görmeli ve tanımalıyız.

Kurd Halkının kendi ülkesini yönetme hakkı olduğu gibi bu yetenek özelliğine de sahiptir. Kurd Halkının kendi ülkesini, Dünya’nın en uygar ve en güçlü Halklarından çok daha iyi yönetebilir.
Fırsat düşkünü leş kargalarına, korkak ve ahlaksızlara, onların söz ve eylemlerine aldırmayacağız.
Onurlu ve kararlı soydaşlarımızla birlikte sık dokuyup ince eleyeceğiz. Kalburüstü şahsiyetlerimizle beraber kurallara uygun çalışarak Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmeyi başaracağız.

Devletimiz, Halkımız tarafından yönetilecek. Ondan sonra ne Kurdistan’ı işgal etmiş olan barbarlar ne de Dünya’nın başka hiçbir gücü hiçbir soydaşımıza zulüm edemeyecek. Kurdistan devletinin izni olmadan Dünya’nın hiçbir gücü Kurdistan’ın havasına, suyuna, toprağına yaklaşamayacak.
Sürgünde Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümetini kurma kararımız ve çalışmalarımız bu amaç içindir.

Em bi xwedanê Kurd bwerin.
Em bixwe bawerin.
Qu win jî bixwe bawerin, Hukimeta Yekîtîya
Dewletên Kurdîstan mala we ye.
Amad bin. Li benda banga mebin.
Bi dil u can ê Kurd u Kurdîstanî dem a we xweş.

08-05-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin