AFRÌN’E DAVETİYE

0
1406

Dünya’nın hangi ülkesinde durursanız durun. Kürd ve Kürdistan’lı iseniz, namus meseleniz varsa, damarlarınızda Kürd kanı dolaşıyorsa, Afrin’e sahip çıkın. ‘Kurd û Kurdistan’ siyaseti ile ilginiz var veya yok. Kürdçü’sünüz veya değilsiniz. Afrin için seferberliğe katılın. Afrin’de hedef alınan Kürdün namusudur, kimliğidir ve ‘Kurd û Kurdistan’ geleceğidir.

Acilen yapabileceklerimiz:
-Kış giysileri: kışlık bot ve ayakkabılar, kışlık mont ve giysiler, özellikle çocuk ve yaşlılar için.
-Un, yağ, bulgur, mercimek, nohut, mısır, pirinç, salça gibi gıda maddeleri ve vitamin hapları acil ihtiyaçtır.
– Yaralılar için acil müdahale ilaçları ve doktorlar ayrıca aciliyet. Denizden, havadan ve karadan bu ihtiyaçları Afrin’e ulaştırmak için seferberlik ruhuyla şartları zorlayalım.

Afrin’de esaret altında olan sizsiniz, ananızdır, babanızdır, eşiniz ve çocuklarınızdır. Bu anlayış ve inanç tutumuyla Afrin’imize sahip çıkalım. Afrin’de yüreğimi faşist İşgaline engel olmak amacıyla hedef yapmışım ve hepinizi aynı tutkuyla bana katılmanızı bekliyorum. Neyimiz varsa ortaya koyalım. Afrin’imizi Kürdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesine anahtar yapalım. Bu karar ile Afrin’deyim ve sizi bekliyorum. Bunu böyle kabul edin. Fırsatçı, çıkarcı ve esir olarak yaşamayı prensip edinmiş olanlara bir diyeceğim yoktur.

Benim çağrım Kürd’lüğün asıl değerlerinin bilincinde olan Kürdistanlı’lardır. Dedeler, nineler, babalar, analar, amcalar, halalar, dayılar, teyzeler, ablalar, abiler, kısacası koşulları uygun olan yaşlı, genç, her şerefli Kürdistanlı bu seferberliğe katılmalıdır. Göndereceğiniz kışlık giysiler, bot, ayakkabı veya bir yüklük yiyecekler, sizin gelmişliğiniz kadar değerlidir. Afrin’e ulaşmış olan on binlere çok teşekkür ediyor ve hepsinin yüreğini öpüyorum. Afrin’e en az bir milyon Kürdistanlı’yı bekliyorum. Afrin’in Hükümet yetkililerinden ve haber kaynaklarından Afrin’e nasıl varacağınızı ve neyi nasıl göndereceğinizi öğrenin lütfen.

Em tev bi hevre bêjin em Kurdin û natewin!

Slav û rez,
Huseyin Baybasin