BAĞIMSIZ KURDİSTAN DEVLETİ, KURDLER ARASI ÇATIŞMALARLA DEĞİL BİRLİKTELİKLE SAĞLANABİLİR

0
641

Daha önce 1994 ve 1995 yıllarında hatırlanacağı gibi KDP ve PKK arasındaki çatışmaya rahmetli Qazi Mıhemmed’in torunu Ali Qazi ve değerli dostum Şêx Melik Fırat ile birlikte çok aktif çalışmalar yapmıştık.

Kurdler arası çatışmayı kesinlikle reddetmemiz ve kınamamız gerekir. Ayrıca Kurdler arası çatışmanın giderilmesi için her siyasi Kurd bireyinin aktif çalışmalar yapması zorunludur. Ahmet Türk bugün konumu dolayısıyla etkinliği var. Söylemlerden ziyade bir ayağınında sürekli Kurdler arası çatışmanın sonlanması için çalışma yapması lazım.

Esasen bütün Kurdlerin birbirini anlayışla karşılaması, farklı siyasi mücadele tarzına rağmen bağımsızlığı hedefleyen çalışmaları birlikte yürütmeleri gerekir. En azından bir arada konuşmaları zorunludur. Bu çatışmalar konuşmayı bile engelliyor. Çatışmaları engellemek içinde her Kurd bireyine görev düşüyor.

Saygıdeğer soydaşlarımızda daha kapsamlı bir şekilde Kurd birliğini sağlayacak hususları Kurdlerin yararına değerlendirmeleri ve gözden geçirmeleri gerekir. Bir Kurd soydaşımızın Kurdler arası çatışmayı giderecek çalışmalarını alkışlamak gerekir.

Bu çatışmayı engelleyecek nitelikte olarak gördüğümüz Ahmet Türk’e bu görev düşüyor. Bu çağrımızı yineliyoruz.