BASIN MENSUPLARINA FİZİKİ SALDIRIDA BULUNMAK VE SALDIRIYI ÖVMEK KURD DEĞERLERİNE HAKARETTİR

0
630

Sizin basın açıklamalarınıza, yürüyüşlerinize ve gösterilerinize katılan düşman basın mensupları da olsa onları korumak sizin görevinizdir. Onlara saldırmak ve saldırıyı övmek Kurd halkının değerlerine hakarettir. Böylesi bir saldırıya sizin karşı durmanız gerekir. HDP görevlilerinin saldırıya uğrayan Kurd gazetecilerinin engel olmak gibi bir görevleri var. Bu saldırı çok çirkin ve seviyesiz bir davranıştır. Ayrıca orada Kurdistanî basın çevrelerini bir tarafa bırakıp düşman tarafın basın temsilcileri orada olduğu zaman bile onların güvenliğinden HDP sorumludur. Bu yanlış tutumdan dolayı özür dilemeleri ve basın mensubu arkadaşların gönüllerini almaları gerekir. Kurd halkının değerlerine böylesi yanlış davranışlar yakışmaz.
Onların yaptığı yanlışlar varsa diyalog yolları vardır. Onların AKP ile hareket ettiklerini eleştirmeninde bir anlamı yok. HDP’de daha önce AKP ile hareket etti. O zamanda Kurdistanî basın çevreleri de HDP’ye mi saldırmalıydılar? Yarın Erdoğan, yeni bir çözüm süreci başlatıyorum deyip, HDP ile tekrar görüşmek isterse HDP yönetimi koşa koşa gitmezler mi?
Kurd halkı adına siyaset yapıyorsanız Kurd halkının yararına olacak her adımı değerlendirmeniz gerekir. Kurd basın mensuplarına saldırı çok çirkin bir davranıştır. Bu medya kuruluşlarının yayınlarını eleştirebilirsiniz, tartışabilirsiniz fakat fiziki saldırıya dönüşmesi Kurd değerlerine aykırı çok çirkin bir davranıştır.
Bu saldırıyı kınıyoruz ve düzeltildiğini duymak istiyoruz.