BAYRAM MESAJI

0
1267

Halkımız için Bağımsız Kürdistan’da özgürce yaşamayı sağlayacağımız gün bayram günü olacaktır. O günün arifesinde olduğumuzu bilelim. Bu kararın bilgi ve inancıyla, Kürdistan halkı olan soydaşlarımın Kurban Bayramını kutluyorum. Bu kutsal günün halkımızın ulusal kurtuluşuna hizmet etmesini diliyorum.

Türkiye’nin devlet yöneticileri Ak Parti’ye oy vermeyen çevrelere baskı konusunda sınırı aşıyorlar. Olağanüstü hal uygulamasına sığınarak, hukuk dışı kararlar alarak suç işlemekten kurtulamazsınız. Bunu hatırlatırım. Adli görevliyi, güvenlik görevlisini, sağlık görevlisini, eğitim görevlisini ve diğer devlet görevlilerini “bizden değil” diyerek görevden uzaklaştırmak suçtur. Suçtur ve ahlaksızlıktır. Mahkeme kararıyla suçu tespit edilmemiş olduğu halde açığa alınan devlet görevlileri direkt Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidebilirler. Vatandaş mağduriyetinin giderilmesi için ulusal bazda itiraz veya dava açmak için müracaat edeceği kurum yoksa direkt uluslararası kurumlara müracaat hakkı oluşur.

Türkiye’yi yönetenler işlemiş oldukları insanlık suçlarını örtbas etmek için suni ve yeni gündemler oluşturuyorlar. Kendilerine korkunun ecele yararı olmadığını hatırlatırım.