BİZ KURDÜZ VE KURDLÜĞÜMÜZE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN NAMUS, ŞEREF VE HAYSİYET GÖREVİDİR

0
541

Rojava’da ki gelişmelerin öneminin bilincinde olmalıyız. General Mazlum değerli, bilgili ve kurtuluş mücadelesine odaklanışıyla kararlılığı tartışılmazdır. Kendi evimde sabahlara kadar kendisiyle bu konuları konuştuğum bir insandır. Dolayısıyla böyle bir insanımızın orada sorumlu olması ulusumuz için değerli bir kazanımdır.

Uluslararası koalisyonla birlikte çalışmaları ve IŞİD’e karşı mücadelede birlikte hareket etmeleri konusunu kalıcı bir müttefikliğe dönüştürmeyi sağlamalıdırlar. Ulusça bölgedeki mücadeleye canı gönülden destek vermeliyiz. Mutlaka en kısa sürede uluslararası koalisyonun desteği ile Rojava ve Güney Kurdîstan’ın bağımsız bir devlet yapılanmasına dönüşmesi de ulusumuza büyük bir kazanım olur. Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesine de öncü bir adım olur.

Dolayısıyla değerli soydaşlarımıza ve arkadaşlarımıza söylemek isteriz ki; bu konunun üzerinde duralım. Biliyoruz ki, İran terör devleti ve Türkiye terör devleti ile birlikte o bölgede insanlarımıza yönelik sistemli etkisizleştirme uygulamaları yapılıyor. Yine biliyoruz ki, insanlarımızı Rojava bölgesinden göçe zorlanmaları için meyve ağaçları bile kökünden kesiliyor. İnsanlarımızın evi yıkılıyor ve orada bizim insanlarımıza yönelik sistemli soykırım uygulanıyor. Bizler buna karşı duyarsız kalmamalıyız. Bunu önemsemeliyiz. Türkiye terör devletinin başındaki terörist başı, İsrail ve Gazze ile ilgili söylemlerde bulunurken, kendi yaptığı zulmü örtbas etmeye çalışıyor.

Biz bu kirli oyunlara aldanmayalım. Biz Kurdüz ve Kurdlüğümüze sahip çıkmak hepimizin namus, şeref ve haysiyet görevidir. Kurdün, Kurdlüğe sahip çıkması namus, şeref ve haysiyet görevidir. Elbette bizim insanlarımızın içinde de çürükler vardır ama biz sağlamlarımızla kurtuluş hedefine varmak zorundayız. Bizim başka seçeneğimiz de yoktur.

Türkiye’deki AKP ile ilgili söylemleri ve gelişmeleri takip ettim. Serok Apo ile ilgili bazı ifadeler kullanılmış. Türkiye terör devletini yöneten, terör yapısıdır ve Kurdlere yönelik Kurdleri terörize etmekten öteye hiçbir hedefleri ve amaçları yoktur.

Türkiye terör devletini yöneten terör organizasyonunun da CHP terör organizasyonundan hiçbir farkı yoktur. Bunu bilelim. Kendi kendimize yetmeye odaklanalım. Bu ucuz hesaplarla uğraşıp emek ve zamanımızı israf etmeyelim. Biz bu seçimde Kurdîstanî şahsiyetleri desteklemeyi kararlaştırdık ve yine aynı kararda yürüyeceğiz. Ancak bizim esas hedefimiz Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin bağımsızlığa ulaşmasıdır.