Biz Xweda’nın adaletine inanıyoruz

0
167

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopter kazasında yaşamını yitirmesi ile ilgili değerli soydaşlarımızın sorularını ve yorumlarını dinledik. Biz Xweda’nın adaletine inanıyoruz. Xweda’nın adaletine inandığımız gibi Xweda’nın adaletinin tecellisi için kendi görevlerimizi yapmamız gerektiğine de inanıyoruz. Yerimizde oturup, Xweda bizi kurtarsın dememiz hem bizim eksikliğimiz, yetersizliğimiz ve kusurumuzdur. Hem de bizim başarısızlığa mahkum olmanıza neden olur.

Reisi denen adam daha 25 yaşındayken Humeyni rejiminde savcı oldu ve Tahran merkezli on binlerce insanımızın idamla katledilmesi kararını dayattı ve onaylattı. Bir devlet görevlisinin kendi vatandaşını katlederek kendi devletini güçlendiremeyeceğini kendilerine söylememiz gerekmiyor. İran egemenliği altında olan Doğu Kurdistan’da yaşayan soydaşlarımıza yönelik bu zulmün Xweda’nın cezalandırmasıyla adil bir sonuç olduğunu söylemeliyiz. Yalnız o değil onun gibi hepsinin Xweda’nın kararıyla bir şekilde cezalanacakları da mutlaktır. Ancak bu gelişmeye inanmakla birlikte görevimizi unutmamalıyız.

 

İran ile ilgili sorulan sorulara toplu olarak cevap verdik.

 

Soydaşımızın sorularını ve cevabımızı paylaşıyoruz.

Soru; Ne güzel demişsin Kürd’ün itine bile zarar gelirse hesabını sorarız. Dünya Filistin için bu kadar ses çıkarıyorda, Kurdistan’a neden sessiz?

– Sevgili kardeşim mesajın için sağol. Welat bizim welatımız Bizim welatımızda ulus ve welat için yapılan çalışmanın 1 milimi dahi boşa gitmez. Biz welatımızı kurtaracağız ki hep beraber kurtulalım. Lütfen bunu bu çerçevede değerlendirelim.

 

Soru; “Topraklarımızı işgal eden İranlı, Iraklı, Türkiyeli ve Suriyeliler eğer gerçekten iyi insanlar iseniz topraklarımızdan çıkardılar. Bunlar gerçekten mi müslüman mı?

-Mesajın için sağol. Eğer bunlar dürüst insanlar olsalardı, dini inançlarına gerçekten bağlı olsalardı ve gerçekten dindar olsalardı Kurdlerin topraklarını işgal etmezlerdi. Kurdlere bu kadar zulmetmezlerdi. Kurdlüğü geliştirmeye çalışırlardı. Eğer dindar olsalardı mazlumu korurlardı. Mazlumu suçlu göstermeye çalışmalardı. Bunlar dinsizdir, ahlaksızdır ve ayrıca Allah tanımazdır. Onun için bizim onları def etmemiz gerekiyor.