BİZİM HAKLI SÖYLEMLERİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞIN

0
300

Welatımızı işgal etmiş olan barbarların, biz Kurdlerin welatı gibi işgal edilmiş olsaydı ve biz Kurdlere yönelik uygulanıyor olan sistemli zulüm ile soykırım, onlara yönelik uygulanıyor olsaydı, kendileri şimdi ne düşünürlerdi? Ne yaparlardı?

İnsani değerler çerçevesinde bu soruyu kendilerine sorsunlar. Sonra da biz Kurdlerin durumunu anlamaya çalışsınlar. Yurdumuzu işgal edenlerin bize zulmetmeye son vermelerini istiyoruz. Biz Kurdlere yönelik uygulanıyor olan sistemli soykırıma son vermelerini istiyoruz. Biz Kurdler kendi welatımızda, kendi yurdumuzda güven ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Eğer insani değerlere inancınız ve saygınız varsa biz Kurdleri desteklersiniz. En azından haklı olduğumuzu kabul eder ve anlayışla yaklaşırsınız.

Unutmayın, tarih boyunca farklı uluslar biz Kurdlerin düştüğü duruma düşmüşlerdir. Demektir ki, gelecekte tarih tekerrür olacaktır. Bugün bizim içine düştüğümüz durum, yarın sizin için de geçerli olabilir. Hakka inanmak, haklının yanında durmaktır. Hakka inanmak, haklının hakkını savunmaktır. En azından anlayışla yaklaşmaktır ama insan değilseniz, insani değerlere saygınız yoksa, inancınız yoksa, insanların hak ve hukukuna saygınız yoksa, bizim de size bir diyeceğimiz yok.