Bizim İçin Önemli Olan Hedeftir

0
95

 

Kurdîstan siyasi hareketlerinin stratejik çalışmaları yetersizdir ki, şimdiye kadar verilmiş olan mücadele hedefine ulaşmamıştır. Son yüzyılı aşan mücadelenin uygulanışını net olarak öğrenip, nasıl hedefe varacağımızın muhasebesini yaparak yöntem ve siyasi stratejimizi ona göre geliştirip uygulayarak hedefe yürümeliyiz.

 

Geçmişin yetersizliklerine takılıp kalmayalım. İşgalcilerin egemenliklerine hizmet yıkım ve tuzaktır. Bunları hiçbir şekilde meşrulaştırmaya yönelmeyelim. Kurdîstanî siyasi hareketlerin bu mantığı aşmaları gerektiğini ısrarla vurgulamalıyız. Bizim yaptığımız çalışma budur.

 

En azından 24 Temmuz 2018 tarihinde Kûrdîstan Birleşik Devletleri’ni resmileştirmek amacıyla İsviçre’nin Lozan şehrinde LE CHÂTEAU d’OUCHY binasında kuruluşunu ilan ettiğimiz hükümetin çalışmaları bu doğrultudadır. Bunun dışına çıkmayacağız.

 

Diğer taraftan, hiçbir Kûrdîstani siyasi hareketi düşman olarak görmeyeceğiz. Onların eksikliklerini ve yetersizliklerini de kendileriyle konuşacağız, ancak çirkin hareketlerin insanımıza zulmü aşan saldırganlıklarının önünde duracağız. Bunların bilinmesi gerekir.