BÖYLESİ ASİL BİR İNSANIN VAR OLDUĞUNU BİLMEK BİLE BİR DEĞERDİR

0
1430

Şebnem Korur Fincancı hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası ve tahliye kararı verildi. Saygıdeğer bilim insanı Şebnem Korur Fincancı hocanın serbest kalması elbette sevindiricidir. Onun itham edildiği terörizm veya teröre yardım ve yataklık suçlamasını yapanların kendilerinin aynaya bakmaları gerekir.

Bu asil hekim görevini yapmıştır. Görevini yaparken de Türkiye’yi babasının ahırı zanneden bir grup geri zekâlıya ödün vermemiştir. Eli öpülecek düzeyde saygın ve asil bir insandır. Onu terörist olarak itham edenler esas teröristlerdir. Sırf bunun içinde olsa Türkiye’yi yöneten grubun bir terör organizasyonu olduğundan şüphemiz olmamalıdır.

Bu gruba hizmet etmek istemeyen ve boyun eğmeyen insanların hepsinin Türkiye’de Şebnem Korur Fincancı hocanın gösterdiği asil duruşu gösterebilmelidir. Öyle duracakları zaman da zaten var olan sorunların hepsi kendiliğinden çözümlenmiş olur. Yeni sorunlar da oluşmaz. Eğer insanlar böylece asil bir duruş sergilemezlerse fırsatçılıkla ve çıkarcılık boyun eğme alışkanlığıyla görevlerini yaptıklarını söylemeye çalışırlarsa böylesi bir terör grubunun çirkefliklerinin malzemesi olmaya devam edeceklerdir.

Asil bir kişiliğe sahip Şebnem Korur Fincancı hocayı tehdit ederek değerini yok edemezler. Bu asil hocamızın yaptığı değerlendirme ve hazırladığı rapor uluslararası suç mahkemelerinde dava için delil olarak kullanılabileceğini bilmeleri gerekir. Böylesi temel insan hakları ihlali olan suçluların hepsinin Türkiye’de bir adil yargılama olanağına fırsat verilmediğinden ötürü hepsinin uluslararası ceza davalarının mahkemelerine gitmeleri gerekir.

Böylesi asil bir insanın var olduğunu bilmek bile bir değerdir.