BU SALDIRILAR BİZ KURDLERİ YILDIRAMAYACAK

0
1045

Suriye İnsan hakları Gözlemevi (SOHR), Türk ordusunun 2022 yılında Rojava’da ve Kürt güçlerinin kontrolü altında bulunan topraklara yönelik gerçekleştirdiği hava saldırlarının bilançosunu da paylaştı.

 

Buna göre, 2022 yılı başından bu yana Rojava ve Kürt güçleri denetiminde blunan bölgelerde Türk İHA’larının gerçekleştirdiği saldırı sayısı 58’e ulaştı.

 

Bu saldırılar sonucunda yedisi çocuk on sivil, 56 savaşçı, iki çocuk ve 13 kadın da dahil olmak üzere hayatını kaybetti, 93’ten fazla kişi yaralandı.

 

Türkiye devletinin bu uygulamaları işgalci Türkiye devletinin sınırlarının dışında da Kurd halkına yönelik yoğunluklu bir savaş olduğunu gösteriyor. Rojava’da ki Kurd soydaşlarımızın kazanımlarını etkisizleştirip yok etmek için yapılan bu saldırılar ahlaksızlıktır ve barbarca zulmün devamıdır. Ayrıca Kurd halkına yönelik soykırım uygulamasının da devamıdır.

 

Kurd halkı bu tür barbarca saldırılardan ve zulümden yılmayacak aksine benim şahsımda olduğu gibi her Kurd bireyi de kendi Kurdlüğünün bilincine varacak ve her Kurd bireyi Kurdlüğüne sahip çıkıp Kurdlüğe olan bu barbarca zulmün son olması için tepkisini bizim gösterdiğimiz gibi gösterecektir.

Bu saldırılar biz Kurdleri yıldırmayacak aksine bizi daha fazla kararlılıkla welatımızı ve halkımızı savunmaya odaklayacaktır.