ÇOCUK EVLİLİK KONUSUNU KANUNLAŞTIRMAK SAPIKLIKTIR

0
1658

Küçük yaşta, kanun dilinde reşit olmayan, yani 18 yaşını doldurmamış olan kız çocuklarının evliliklerini yasallaştırmak esasen İslami kanunlara işlerlik getirmeyi amaçlıyor.

Eğer amaç bu değilse, bilimsel gerekçelere niye dikkat edilmiyor? Bilimsel araştırmaların sonuç bildirgeleri, on sekiz yaşını doldurmamış olan kız çocuğunun bedenen tam olarak gelişmediğini, bedensel ve zihinsel bakımdan evliliğin sorumluluklarını ve gereklerini kavramaya ve yerine getirmeye uygun olmadığını belirtir. Çocuk yapmaya uygun olmadığını belirtir. Çocuk yapmakla anne ve bebeğin sakatlık ve ölüm risklerinin çok yüksek olduğunu belirtir. Dolayısıyla uygar kanunlar bilimsel veriler esas alınarak belirlenip kabul edilmiştir. Geçmişte birileri bu kanunları ihlal etmişlerse, kanunların gereği yapılmalıdır.

18 yaşından önce evlenmek için gereksinim oluştuğunda sağlık heyeti raporuyla izin almak için müracaat edilebiliniyor zaten. 18 yaşını bekleyememiş, izin almaya gerek görmemişlerse cezalarını da çeksinler.

Mutabakat sonucunda çözüm bulmak ne demektir?

18 yaşını niye bekleyemiyorlarmış?

Bu arayış çocuk istismarına çocuk tecavüzüne yasal kılıf oluşturmaktan başka bir iş değildir. İslami kanunlara göre kız çocukları da erkek çocukları da 15 yaşında evlenebiliyorlar. Türkiye tüm çabalarınıza rağmen şeriat kanunlarıyla yönetilmiyor. 15 yaşında çocuk, daha çocuktur.

Çocuklarınız yok mu sizin?

Şeriat kanunlarına adım adım kapıyı açmaksa niyetiniz, bari dürüst olun. Niyetimiz şeriat kanununa göre evlilik istiyoruz, deyin bari.

Sapık mısınız nesiniz? Bunu düşünmek bile sapıklıktır. Bunu yazmak bile mide bulandırıyor. Allah sizi ıslah etsin.