DEĞERLİ KURD GENÇLİĞİNE…

0
1120

Kurdistan gençleri, soylu tarihin temsilcileridirler ve asil şahsiyette olan zihniyete sahiptirler. Gençlerimizin Kurdistan bağımsızlığına yönelmelerini istiyoruz. Kurdistan welatımızın bağımsız devlet yapısına kavuşmasına yönelmelerini istiyoruz. Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesine yönelik hizmet etmelerini istiyoruz. Emeklerini bu çerçevede değerlendirmeleri, Kurd halkının beklentisi olduğu gibi bizim de ricamızdır.

Bazı gençlerimizin sokak serseriliğine ve kabadayılığa yöneldiklerini duyuyoruz. Sokak serseriliğine ve kabadayılığa özenen asil soydaşlarımızın, değerli gençlerimizin Kurdistan welatının sokaklarını bağımsız Kurdistan devletinin özgür cennet bahçesine dönüşmesine yönelmelerini ve bu alanda hizmet etmelerini rica ediyoruz.

Devlet yoksa halk yoktur, gençlik yoktur. Kabadayılık sıradan bir basitliktir. Sokak serseriliği Kurd halkının asil gençlerine uygun bir yaşam tarzı değildir. Welatımız yoksa biz de yokuz. Servet peşine düşmüş olan insanlarımızın da çok net olarak duymalarını rica ediyorum. Welat yoksa siz yoksunuz. Siz yoksanız, sizin servetiniz de yoktur ve olmayacaktır.

Elbette ki geçimimizi sağlayalım. Elbette ki, servet sahibi olmaya yönelik çalışmalarımızı da eksiksiz olarak yapalım. Fakat Kurdistan’ın bağımsızlığının hepimizin geleceği olduğunu ve bu sağlanmadan bizim var olamayacağımızı da unutmamalarını, buna hizmet etmeye de yönelmelerini rica ediyorum. Ayrıca her Kurd bireyinin de görevinin bu olduğunu hatırlatırım.