DENİZ YÜCEL EFENDİYE HÜSEYİN AMCANIN YANITI

0
905

Deniz Yücel;

Madem bizimle görüşmek istedin. Görüşmeden neden böyle yalana dayalı bir haber yapma gereği duydun.

Deniz efendi madem benimle ilgi haber yapmak üzere haber gönderdin. Bende görüşmeye hazır olduğumu söyledim sana. Görüşmeden, geçmişte yapılmış olan bazı gerçek dışı yayınları paylaşmanın anlamı ne? O paylaşımlar içinde senin kendince yorumlarla yanlış ifade ettiğin açıklamalarda var. Seni davet ediyorum. Ben hangi narkotik polisi önünde uyuşturucuyla ilgili itiraflarda bulunmuşum. Lütfedip bize sunarsan memnun olurum. Bunun için birkaç tane daha yalan açıklaman var. Bunları şimdi bu süreçte açıklamaya çok mu ihtiyacın vardı. Doğrular varken yalanların paylaşımını yaptığınızda var olan gerçekleri de itibarsızlaştırıyorsunuz.

02.06.2021 tarihinde yapmış olduğun paylaşımlarda, geçmişte benim yapmış olduğum açıklamalar başkaları tarafından bazı eklemeler ve yorumlar yapılmış ve benim söylemiş olduklarım saptırılarak sulandırılmıştır. Sizin bu anlatımlarınızda söylediğiniz gibi bizim isteğimiz veya söylemimizle Mehmet Ağar hareket etmemiş. Devletin talimatı doğrultusunda hareket etmiştir. Bizim o zaman söylemiş olduğumuz bugün tekrarladığımız aynıdır.

1990’lı yıllarda konuşurken derken, suçları itiraf ediyorken derken neyi kastediyorsun? Yani kime karşı neyi itiraf etmişim. O gün olanları anlatmıştım, bugün de olanları anlatıyorum. Ama bazı basın mensupları kendi kafaları içinde var olan kirli zihniyeti temel alarak yorumlar yapmışlar. Siz onları kabul ediyorsanız o da sizin bileceğiniz iştir. Sizin 02.06.2021 tarihinde yazınızın içeriğinde; ‘‘Hüseyin Baybaşin narkotik polisleri önünde itiraf etti’’ dediğiniz temelinden yalandır. Varsa öyle bir itirafname, davet ediyoruz sizi açıklayın. Ona benzer sizin beyanatınızda da doğru olmayan bilgiler var. Doğru olmayan bilgileri sizin gibi gazeteci olup onların yalana dayalı yayınlarını kopyalamışsan o da senin bileceğin iş. Benim anlatımlarıma bakın.1990’lı yıllar ile bugünkü açıklamalarım arasında herhangi bir fark yoktur. Basın içerisindeki bazı çevrelerin içerisinde bazı farklılıklar olabilir. Sizin için bir farklılık varsa, hangisinde farklılık olduğunu bize yazın ve gösterin. Bizde onun izahatını yapalım ya da bana telefon bırakın sizi arayıp izah edeyim.

 

Gazetecilik gücünüz var diye 25 senedir hapishanede olan bir insanın arkasından doğru olmayan bilgileri paylaşmak için haklı hiçbir gerekçeniz yoktur.

Gazeteciler yeni sorular soruyorlar. Geçmişteki olayların detaylarını izah etmemizi istiyorlar. Bizde izah ediyoruz. Değişik hiçbir anlatım olmamıştır. Ayrıca benim gibi eksikleriyle kusurlarıyla gerçek yaşam mücadelesi içinde gördüğünü geçirdiğini halkla paylaşmış kaç tane benim gibi biri var onu da bilmiyorum. Merakta etmiyorum. Ama dikkat çekici olan siz bizimle görüşmek için bize başvurdunuz. Bizde hay hay dedik. Siz ondan sonra dansöz gibi kıvırıp eski yalanları allayıp pullayıp kendi işinize geldiği gibi paylaştınız. Esasen ahlaksızlık olan budur.

Bununda kamuoyunca bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla,Hisên Baybaş

Deniz Yücel’in paylaşımlarının linki ; https://twitter.com/Besser_Deniz/status/1400075733721137152?s=20