DEVLETSİZLİK, BÖYLESİ YOBAZLIKLARA MARUZ KALMAKTIR!

0
355
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin ” Bir Kürt yarı devleti kurarak, Suriye petrolü ve tahılı kaçakçılığı yaptığını” iddia etti.
 
Lavrov, bu ifade ile terbiyesizlik yapmıştır. Kurd halkının hak ve hukukunun çiğnendiğini de görmezlikten gelmiştir. Hem Kurd halkının statüsünü, hem de kimliğini, hak ve hukukunu tanımazlıktan gelmiştir. Bunu söyleme tarzı ile de terbiyesizlik yapmıştır.
 
Bu demektir ki; bizim ulusal kurtuluş mücadelemizin bağımsız devletimizin oluşmasıyla sonuçlanması gerekir ki, insanlarımızı daha fazla aşağılayabilme olanağından yoksun kalsınlar.
 
Maalesef devletsizlik demek, böylesi yobazlıklara maruz kalmak demektir. Yalnızca bu değil. Çünkü insanlarımızın kimliği yok, statüsü yok ve varlıkları yok sayılıyor. Birçok olanak sahibi insanımızda bu olayı görmezlikten geliyor. Bu utanç her Kurd bireyinin utancıdır.
 
Amerika Birleşik Devletleri’nin, Rojava’da ki petrole ihtiyacı mı var?
 
Kerkük’te ve Musul’da böylesi bir çalışma olursa, orada rezervi yüksek petrol var. Irak’ın Basra şehrinde böylesi bir yönelim olursa orada yüksek düzeyde petrol rezervi var. Amerika Birleşik Devletleri, şimdiye kadar Ortadoğu’da yapmış olduğu işbirlikleri içerisinde hiçbir ülkenin zenginlik kaynaklarına el koymamıştır. Ancak belirli zengin kaynaklarını tam kapasite ile değerlendirerek, müşterek çalışmalar yapmıştır.
 
Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğiyle küçücük bir coğrafi araziye sahip olan İsrail devleti dünyanın bütün güçleriyle yarışabilecek düzeydedir. İsrail’de bir damla petrol veya herhangi bir zenginlik kaynağı yok.
 
İnsanlarımızı Komünizm veya İslamist ideoloji çerçevesinde yanlış yönlendirilmeye çalıştıkları yetmiyormuş gibi insanlarımızın mağduriyetlerini ve sıkıntılarını da görmezlikten geliyorlar. Böylece terbiyesizlik yapıyorlar.
 
İnsanlarımız en iyi ve en doğru değerlendirme yaparlar.