DOST, DÜŞMAN KADAR KENDİMİZİ VE SORUMLULUKLARIMIZI BİLMEK ZORUNDAYIZ

0
1359

Kurdîstan işgalcilerinin zulüm ve dayatmaları, bizim direniş ve savunmamızın temel malzemesidir. İşgalciler, Welatımızda işgalci olarak kaldıkları sürece, Halkımızın düşmanıdırlar. Bizler, bu gerçeği unutmamalıyız. Düşmandan dostluk, iyilik, hoşgörü beklemekle yüz yıl geçirdik. Kardeşlik, dindaşlık veya yoldaşlık maskaralıklarına hep kan verdik. Düşmanın kardeşliği, dindaşlığı, yoldaşlığı olmaz. İşgalciler barbardır, zulümkardır çünkü düşmandır. Kardeş, dindaş, yoldaş olmak istiyorlarsa, öncelikle zorla işgal etmiş oldukları Welatımızdan çıkmaları, işgale son vermeleri gerekir. Hepimiz çok iyi bilelim.

Kurdîstan’da işgalci olan barbar zulümkarlar, Kurdîstan topraklarından kendi istekleriyle çıkıp gitmeyecekler. Dolayısıyla, Kurdîstan işgalcileri, biz Kurdlerin bir numaralı düşmanıdırlar.
Hem de öyle iğrenç düşmandırlar ki, biz Kurdleri insan yerine bile koymuyorlar.
Kurdîstan işgalcilerinin en iğrenç ve pislik olan da faşist Türkiye zulüm devletidir.

Biz Kurdler bu gerçekleri çok iyi bilmek zorundayız. İşgalci düşmanlardan, kardeşlik, dindaşlık, yoldaşlık beklemeyeceğiz. Bizim welatımızı zorla işgal etmiş ve bu işgal durumunu sürdürdüklerinden ötürü biz Kurdler, onları insan yerine koymayacağız. Onları hayvan yerine de koymayacağız.
İşgalcidirler. Barbardırlar. Zulümkardırlar. Düşmandırlar. Bu kadar basit. Adları budur. Konumları budur.

Bizler, başımızın çaresine bakabilecek olanakları yaratacağız. Kendimize güvenelim. Kurdler arası dayanışmayı benimseyelim. Kurdler arası kardeşliği, yandaşlığı, dindaşlığı, yoldaşlığı, Kurdçülük şemsiyesi altında birleştirelim. Kurdizm felsefesi budur. Welatımızda olan doğal zenginlik kaynaklarını çok iyi görelim. Xwedanê mezin, biz Kurdlere bu doğal zenginliği hediye etmiş. Biz kurdler ise, Xwedanımızın bizlere hediye etmiş olduğu bu olağanüstü zenginlik kaynaklarımıza sahip çıkıp, Halkımızın insanca yaşamaları için kullanacağımıza, düşmanlarımızın ucuz, kirli oyunlarıyla birbirimizle uğraşıyoruz. Bu basitliği, sorumsuzluğu aşacağız. Bazı insanlarımız, düşman oyunlarıyla birbirleriyle uğraşıyorlar. Bu insanlarımız, düşman elinde oyuncak durumuna düştüklerinin bilincinde-farkında bile değildirler. Lüzumsuz, gereksiz dedikodu, bazı insanlarımız için günlük meşguliyet oluvermiş. Bu çok çirkin bir durumdur. Kürd’ün soylu tarihinde, asil karakterinde olmayan dedikoduculuk, Türklük, Acemlik, Araplık işgalciliğinin devam etmesi için üretilmiş mikropluktur.

Bir Kurd soydaşınızın kusurunu, eksiğini onun yüzüne söyleyin. Kusurunu, eksiğini düzeltmesi için rica edin. Baktınız ki dinlemiyor, kişiyi kendi haline bırakın. Araya mesafe koyun. Sonra da, tutkuyla, aşkla Kurd u Kurdîstan davasının Bağımsızlıkla sonuçlanması için yoğunlukla, kararlılıkla çalışmaya başlayın. Ben, bunları yapıyorum. Hanımlar beyler, sizler de yapabilirsiniz. Benim gibi esaret altında değilseniz, çok daha iyisini, çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kurd iseniz yapabilirsiniz. Kendinize güvenmeniz için aynaya bakın ve “EZ KURDİM” diyerek yeni bir başlangıçla düşmanları yenmek için gerekeni yapın.

Kurdîstan tarihini öğrenin. Kurdlüğün tarihini öğrenin. Kurd dilinin konuşmasını yazmasını öğrenin. Sonra, niye bu halde olduğumuzu düşünün. Aynı anda nasıl bu esirlikten kurtulmamız gerektiğini düşünün. İnandığınız ve gücünüz çerçevesinde Kurd ulusal kurtuluş mücadelesine hizmet edin.
Kurdün, Kurdlüğe olan namus borcu budur.
Olanak sahibi her Kurd soydaşımdan ricam, Kurdün Kurdlüğüne sahip çıkabilmesi için Kurdlüğün tarihini, dilini öğrenmesine yardımcı olmanızdır.

İşsiz Kurd insanının iş edinmesini sağlamayı kutsal görev olarak görün. Kurd çocuklarının Kurdlüklerini öğrenmelerini, yüksek eğitim almalarına çok önem verip destekleyin.

Eh, ben de çok şey istiyorum değil mi? Böyle düşünseniz haklısınız. Ben istiyorum. Ricayla ve ısrarla istiyorum. Yapıp yapmamak size kalmış. İsteyenin bir yüzü Kurd olsun. Vermeyenin iki yüzü Türk olsun.
Bazen, keskin olduğumun farkında-bilincindeyim. Soylu halkımın, saygıdeğer takipçilerimin affına sığınırım.

Kurd u Kurdîstan davasının Kurdçü hizmete gereksinimini, Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin hizmetçisi olarak paylaşmayı görev biliyorum. Dem xweş.
30-12-2019

Saygılarımla, Hîsen Baybas

TEILEN
Önceki İçerikKURDİZM İLE BAŞARMAK
Sonraki İçerikXÊR BİXÊRE