DÜŞMANLARIMIZIN PARMAĞINI KENDİ GÖZÜMÜZE DEĞİL, DÜŞMAN GÖZÜNE SOKALIM.

0
1191

HDP başta olmak üzere Kürd siyasi hareketlerine yönelik eleştiri haklarımızı kullanırken yol göstericilik yapma görevimizin önemini de unutmayalım. HDP’nin yeni yönetimi ile ilgili eleştiri ve tepkilerden bana ulaşan yayınları dikkatle inceledim. Eleştiri ve tepkilerin içerikleriyle ilgili yorum yapmak istemiyorum. İnsanlarımızın kendi özgür iradeleriyle düşüncülerini açıklamaları-paylaşmaları çok önemli ve gereklidir. Yol göstericilik anlamında ön açıcı, vizyon, plan, proje anlamında üretken olmak esasen çok daha fazla önemlidir ve gereklidir.

Bizim görüşümüz, Kürd halkı adına siyaset yapıyor olanların “küçük olsun bizim olsun” anlayışından kurtulmaları gerektiği yöndedir. Siyasi aşiret yapılanmasının red edilmesi zorunludur.
Farklı Kürd siyasi oluşumların ortak bir kurumlarının oluşması acil gereksinimdir.
Kürd siyasi hareketleri Kürd ve Kurdistan için çalışmakla görevli olduklarını benimsemelidirler. Kabul etmelidirler.
Kürd halkının beklentilerini önemsemelidirler. Çalışmalarını halkın beklentilerine yanıt olacak şekilde yapmalıdırlar.
Dostlar, pazarda görsün diye siyaset yapmak, Kürd halkının yaralarının üstüne tuz serpmektedir.

Kürd siyasi hareketlerinin çalışma yöntemlerini uzaktan takip etmekten kurtulmak gerekiyor. Sevecekseniz kucaklayın. Uzaktan sevmeyin. Eleştirecekseniz eleştirin.
Ancak önerilerinizi de sunun.
Sorunlarımız ciddidir. Çalışmalarımızın tamamı da çok ciddi ve çok kararlı olmalıdır.

Her gün öldürülen insanlar bizim insanlarımızdır. Her gün akan kan insanlarımızın kanıdır. Çare bulmak ta bizlere düşüyor.
İşimiz zordur. Ancak, kararlı çalışmalar işimizi kolaylaştırır. Kendimize ve halkımıza güvenelim. Elbirliğiyle haklarımıza sahip çıkalım. Çocuklarımızın geleceklerini kendimiz tayin edelim.

25-02-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin