DÜŞMANLIK YAPARAK DOSTLUK BEKLEYEMEZSİNİZ

0
1167

Osmanlı’nın yıkılışı ve paylaşımıyla birlikte Kurdistan da işgal güçleri tarafından dört buçuk parçaya bölündüğü ve paylaşıldığı 1923 yılından bugüne, Kurdistan halkı kararlılıkla özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veriyor.

Birinci Dünya Savaşının egemen güçleri olan İngiliz ve Fransız’ların kurmuş oldukları Türkiye, Suriye ve Irak Devletleri, ağa babalarından almış oldukları emir gereği Kürd halkına soykırım uygulamasını dayattılar.
Barbarca zulüm ettiler.
Barbarca zulüm ve sistemli olarak uygulanan soykırım dayatmasına karşılık Kürd halkı uluslararası yasal normlar çerçevesinde haklarını aramasının dışına çıkmadı.
Demokrasi ve siyasi çerçevede haklarınızı arayın diyen utanmaz Türkiye’nin devlet yöneticilerine, onların söylemlerini papağan gibi ve korkakça tekrarlayan ucuz kişilikli ve fırsatçılara soruyorum….
Türkiye’de Kürd halkının temel insani haklarını Demokrasi içerisinde ve politik platformlarda arayan, Kürd halkının seçmiş olduğu milletvekilleri niye hapistedirler?
Irak sınırları içerisinde olup Demokratik normlar çerçevesinde özgürlük mücadelesi yürüten Kürd’leri niye savaş ile tehdit eden Türkiye devletine karşı sesiniz çıkmıyor.
Türkiye devletinin Kürd halkına karşı tutumu kalleşçe ve ahlaksızca düşmanlık olduğu sürece Kürd halkının hak arayışlarına hiçbir devletin ve bireyin tek söz söylemeye hakları yoktur. İnsanların Hak, hukuk ve temel insani haklarına adilce bakmayan veya bakmak istemeyen zorba ve faşist zihniyet taşıyan devlet veya şahsiyetlere de benim söyleyecek hiçbir sözüm yoktur.

Suriye sınır boyuna, Suriye’deki Kürd soydaşlarımıza tehdit olsun diye askeri yığınak yapıyorsanız, Kürd halkı da o tehditvari yığınaklarınızı başınıza yıkacak olanakların ortamını oluşturmaya yönelecektir.
Sizler, devlet ve yardakçılarınızla o çirkin, barbar ve faşist tehditlerinizi yutmak, yalamak zorunda kalacaksınız.
Bunu da benden duyun.
Biz onurlu Kürd’ler, barbarca soykırım dayatmalarına yenilmeyeceğiz.
Böylesi dayatma tutumu içerisinde olan tüm güçleri –İSTİSNASIZ- tüm güçleri kutsal topraklarımızdan kovacağız.
Bağımsız Birleşik Kurdistan Devletimizin resmileşmesi biz Kürd’ler için kurtuluştur.
Bağımsız Birleşik Kurdistan Devleti biz Kürd halkına ve uygar Dünya düzenine inananlara hayırlı olsun.
Kurd u Kurdistan her bijî.
Dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin