EDEN BULUR HANIMLAR BEYLER

0
933

İktidar partisi, elinden bulundurduğu devlet olanaklarını kendileri için kullanarak nüfusun büyük çoğunluğunun hak ve hukukunu yok sayıyorlar. Halkın büyük çoğunluğunun alım gücü kalmadığını görmezlikten gelen iktidar partisi, devlet gücüyle pazarcılık yaparak Halkın gözünü boyamaya çalışıyor.

Vatandaşın gelir düzeyinin gerilemesi, alım gücünün kalmamış olması esasen sorundur. Son iki yılda kapanmış olan şirketlerin hak edişlerini alamıyor olmaları, parasızlığın nedenleridir. Devlete ürünlerini satan sanayi, tarım, ziraat, hayvancılık, bağ bahçe sektörleri de hak etmiş oldukları ödemeleri alamıyorlar. İnşaat sektörü aynı nedenlerle tıkanmış durumda. Halkın cebinde para yok. Temel sorun paranın olmayışıdır. Nedeni de devlet yönetiminin istikrarsızlığıdır.

Vatandaşın cebinde para yoksa, senin ucuz patatesini, domatesini, soğanını nasıl alsın? Cebinde parası olan vatandaş, nerede ucuz nerede pahalı alışveriş yapacağını Erdoğan ve çevresindeki kan emicilerden çok daha iyi bilir.

Bir taraftan uydurma yalanlarla Halkı tedirgin ediyorsunuz. Doğruları yazıp söyleyenleri, muhalifleri suçlu, vatan haini, bölücü, terörist gibi suçlamalarla susturuyorsunuz. Belediye seçimlerini bile “bekaa” meselesi diyerek sövenist-faşist çevrelerin duygularına hitap ederken sıradan vatandaşı da tedirginlikle huzursuz ederek sempati almaya çalışıyorsunuz. Halkın dini inancını suiistimal etmek amacıyla çirkin yalanlar uyduruyorsunuz.

Faşist unsurlarla birleşeRek Kurd halkının hak-hukuklarını yok sayıp uydurma suçlamalarla yaşam düzenlerini alt üst eden Kerdoğan ve Ak Parti’sinin pislik kokan vatandaşları da, kendisini desteklemiyorlar diye suçlu duruma düşüren dinsizlerin, imansızların, hırsız, terörist ve bölücülerin başı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 31 Mart seçimi olmasa da, senin ve senin gibi kirli kan emici çevren ve faşizm ittifakının sonu felakettir. Sen de senin kirli çevren de artık bundan kurtulamazsınız. Şimdiye kadar senin faşist-şer ittifakının devlet gücünü elinde tutabiliyor olmasının tek nedeni, Halkın güvenini kazanabilmiş bilgili, sorunları çözebilecek, birliği sağlayabilecek, Dünya devletleriyle ilişkileri düzeltebilecek kapasitede bir liderin olmayışıdır.

Saygıdeğer ve asil bir insan olduğu kadar bilinçli olan merhum Turgut Özal gibi tüm insani özelliklere haiz soylu bir siyasi lider, hepinizi layık olduğunuz foseptik bataklığına gömer. Öyle veya böyle Recep Tayyip Erdoğan, dinci Hitler karakteri olmak tutkusuyla ve faşist şer ittifakıyla Türkiye’yi Suriye’de oluşan tahribat ortamına sürüklediğini artık Ak Parti mensupları tarafından da kabul ediliyor. Artık bu şer ittifakının sonu gelmiştir. 31 Mart seçimleri bu sonun geldiğini gösterecek ilk adım olduğunu birlikte göreceğiz.
Xweda bunu böyle kararlaştırmış. Bunun böyle sonuçlanması Xweda’nın emridir. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Ancak herkes bu sonu görecek.

İstanbul şehrine bir bakın. İstanbul şehri İŞİD terör zihniyetinin merkezine dönüşmüş. İŞİD zihniyeti, yaratanın emirlerini biliyor, anlıyor ve uyguluyor olsaydı, İŞİD zihniyetinin egemen olduğu ülkeler Dünya’nın en kötü insan hakları durumuna sahibi olmaz ve kudurmuş köpekler gibi birbirlerini ısırmazlardı.
Recep Tayyip Erdoğan’ın başını çekerek organize ettikleri İŞİD denen sapıklar sürüsü Müslüman, mazlum ve savunmasız Kurd Halkının yaşadığı alanlara saldırdılar. İŞİD’in sonu nasıl olduysa Kerdoğan ve onun faşist şer ittifakının sonu da aynı olacaktır. Çaresi yoktur çünkü Xweda böyle emretmiş. AMİN. İnsani değerlere bağlı yaşamak isteyen onurlu her insan, Erdoğan ve onun zulüm ittifakına karşı çıkmalıdır.
Eden bulur Dünyasında yaşadığımızı unutmayalım.

10-03-2019