ERDOĞAN’IN TÜRKİYE’Sİ HİTLERİN’İN ALMANYA’SINA DÖNÜŞTÜ

0
1040

Biz Kurdistan’lilar, faşist Türk Devletinin, Kürdistan’ı işgalini sürdürmesine ve Kurd halkına barbarca uygulamalarla soykırım dayatmasına sessiz kaldığımız sürece, halkımıza, ülkemize ve bize dayatılmış olan zulüm uygulamasına ortak olmuş oluyoruz.

Diğer taraftan, bize dayatılmış olan barbarlığa her gün derinleşerek devam edecek. Biz Kürtler, bu gerçeği görelim.

Faşist uygulamalarla Kurd halkına soykırımı dayatmış olan Türk Devletine karşı sessiz kalan Türk vatandaşları bu vahşete, barbarlığa ortak oluyor, oldukları gibi Türkiye’nin sonuna getiriyor olduklarını görmelidirler.

Hepimiz, özellikle Türk vatandaşlar, unutmayalım ki, Alman halkı Hitler’in yaptıklarını, Almanya’nın yararına olduğuna inanıp sessiz kalıyorlardı. Ta ki çok geç oldu. Bugün Erdoğan Türkiye’sinin Kurd halkına yapıyor olduğu, Hitler Almanya’sının Yahudilere yaptıklarından farksızdır. Kendilerini Türk kabul edip Türkiye’nin uygar bir devlet olarak kalıcı olmasını isteyenler, Erdoğan Türkiye’sinin çoktan sınırı aştığını görmelidirler.

İnsanım diyen her birey, Erdoğan Türkiye’sinin Kurdistan halkına karsı uyguluyor olduğu soykırım dayatmasının insanlık suçu olduğundan hareketle Birleşmiş Milletler Kurumuna, uluslararası kurumlara, şikâyet müracaatında bulunmak amacıyla çalışmalar yapmalıdırlar.

Not: Hepimiz uygarca yasamak istiyoruz. Amacı bu olan herkes doğruları görüp uygulamalıdır, saygılamalıdır.

Saygılarla,
Hüseyin Baybaşin