FİTNE FESATA SIRTIMIZI DÖNÜP KURDİSTAN BAĞIMSIZLIĞINI KARŞILAYIP KUCAKLAMAYA HAZIRLANALIM

0
997

Ucuz ve zayıf kişilikli insanlar kendilerini tatmin etmek amacıyla yalanlara sığınmayı da “beceri” sanırlar. Kendi beceriksizliklerini görmezlikten gelmek için başarıyı becerenlere çirkince saldırırlar. Bu tiplerin ıslah olabilmeleri zordur ama olanaksız değil.
Ancak, kendileri ıslah olmak istemedikleri sürece, ıslahları olanaksızdır. Kusurlarını kabullenmek istemezlerse eğer, ıslah edilebilmeleri için uğraşmak israf olur.

Başkalarının emeklerini çalmaya alışık olup, çalamayınca, soyamayınca da başkasına ait değerleri emekleri çirkefliklerle kirletmeyi hedeflerler. Bu tipler, yaşayan ölü virüslerdirler. Yaşadıkları sürece yapabilecekleri aşağılık mikroplukları yapmayı marifet sanırlar. Pisipisine ölüp unutulacak tiplerdirler.
Rüzgara göre yön alan, gücün olduğu yamaçlara sırt dayayarak leş kargaları tarzı yaşamaya alışıktırlar. İnsanlığın gübreliği düzeyinde değer sahibi olan bu tipler, toplumun maskaraları olarak yaşayıp ölürler. Yaşamı boyunca hiçbir başarıyı beceremeyen, oldukça kıskanç, boşboğaz, yalanı iftirayı marifet olarak kabul eden sapık ruhlu, kirli zihniyetli bu tipler esasen toplumun içinde var olan ve yaşayan bomba gibi tehlikelidirler ki ölümleri bile pislik mirastır. Kararlılıkla dışlanmalıdırlar.

Cehaletin esiri, bilinçsiz, benci, hep isteyen tatmin olmaktan yoksun bu tipler, can sıkıcı olmakla birlikte, yol göstericilikle bilinçlenip kendilerine göre saygılı yaşamayı idame edebilirler.
Tertemiz ama kendileri için yaşamakla sınırlı tutum içinde olan tipler var ki, vefasız olsalar da zararsızdırlar.

Kendilerinden çok, aile bireylerine, yakınlarına paylaşımcı anlayışla sahiplenen tipler, değerli insanlardırlar. Damarına basanları, ezip geçmeyi görev bilirler. Soylu Kurd Halkının onurlu, örnek bireyleri, sürekli olarak vermekle tatmin olan asil tiplerdir. Bu tipleri arayıp bulmanızı ve Kurd u Kurdistan davasına hizmet etmeye yönlendirmenizi rica ediyorum. Soylu Kurd Halkının onurlu bireyi, Kurd u Kurdistan davasına fedakarca hizmet etmekle tatmin olan, tatmin olabilen SEMBOL karakterlerdir. Onları arayıp bulalım. Bulup bilinçlendirelim. Sonra da Kurd u Kurdistan davasına tutkuyla sarılıp hizmet etmesini kendisine kabul ettirelim.
Bi dil u can, silav u rêz. Kurd u Kurdîstan her hebî.

03-05-2019

Saygılarımla. Hisên Baybaş.