HALEPÇE KATLİAMINDA KULLANILAN KİMYASAL MADDELERİ TAŞIYAN ANADOLU PETROLLERİ ŞİRKETİ ADIYLA TÜRKİYE DEVLETİDİR

0
1232

Halepçe’de yapılan katliam Kurdistan’ın tamamına yapılmış katliamdır. Yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgiler gösteriyor ki Saddam Hüseyin katliam yaptığı kimyasal maddeleri hangi devletlerden getirdiği bilgisi nettir. Edindiğim bilgiler içerisinde enteresan bir bilgiyle karşılaştım. Bütün kimyasal maddeleri Türkiye Devleti’nin Anadolu Petrolleri adında bir şirket taşımış. Almanya’dan, Hollanda’da, İsviçre’den ve bazı Amerikan Ürünlerini de satın almışlar. Amerika bu bilgiyi öğrendiğinde dava açtı. Hollandalı şirket sahibi İrak’a kaçtı. Amerika’nın İrak’a saldırısı sürecinde de kendisini oradan aldılar ve İtalya’ya getirdiler. İtalya’da tutulandı ve sonra Hollanda’ya iade edildi. Hollanda o adamı göstermelik olarak cezalandırdı. Ben hapishanedeyken onu buldum. Orada bütün belgelerin kopyasını ve onun ifadesini aldım. Bana çok detaylı izah etti ve o belgeleri avukatına verdim. Bu adam kimyasal maddeleri satarak katliama sebep olduğu için on altı yıl cezaya mahkum oldu. Şirketin adını öğrendikten sonra o adam bile şaşırdı. Şirket Türkiye Devletinin şirketidir. Anadolu Petrolleri şirketini araştırdığımda bir yere varamadım.Sonra Türkiye Devletine ait bir şirket olduğunu öğrendim. Halepçe Katliamını gerçekleştirmek amacıyla kimyasala maddelerin hepsini Bağdat’a kadar Anadolu Petrolleri şirketi taşımış. Halepçe Katliamını gerçekleştiren Irak Devleti kadar, Türkiye Devleti’de suçludur. Çünkü kimyasal maddelerin teminini sağlayan Türkiye Devletidir. O dönemde kimin başbakan olduğu konusuna da bakmak lazım.
Bu adam dedi ki; “Anadolu Petrolleri şirketiyle Bağdat’ta birkaç kez görüştüm. Kimyasal maddeleri değişik isimler adı altında Türkiye üzerinden Irak’a götürdük. Hollanda’dan, Almanya’dan, İsviçre’den değişik isimlerle Türkiye’ye ihraç edilmiş.”
İsviçre şirketi tarafından gönderilmiş fakat şirket yaptıklarını İsviçre şirketinden gizli tutmuş. Bu maddelerin bu şekilde götürüldüğünü Hollanda, Almanya ve o bölgedeki diğer devletler biliyor. Çünkü devletler onları arayıp bulursa şirketin araçları zor durumda kalırlar. Türkiye bütün bunları biliyordu. Halepçe Katliamında kullanılan kimyasal maddeleri taşıyan Anadolu Petrolleri adıyla Türkiye Devleti’dir.
Bizim halkımızın yüreğinde bunlar yaralardır. Kurdistan Devleti hukukçuları bu çalışmaları yapıyor. Kurd halkı adına bunun hesabını mutlaka ama mutlaka soracağız.