HALKIMIZI İNANÇ VE İDEOLOJİLERLE OYALAYIP KURDLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAYI AMAÇLAMIŞLAR

0
1040

Kurdistan’da işgalci barbarlar bilerek veya bilmeyerek işgalcilerin kirli oyunlarına malzeme olanlar halen soylu halkımızı değişik inanç ve ideolojilerle meşgul edebilmek amacıyla yobazca oyunlarını sürdürüyorlar.

Kurdistan halkı günümüz oyunlarının farkındadır, bunu net olarak belirtelim.
Kurdistan halkı kendi istediği inancı benimseyebilme hakkına sahiptir. İnsanların ruhani-semavi inançlarını kendi isteklerine göre tercih edebilirler ve bu kendileriyle yaratan arasında güçlü bir bağdır.

Benim ailem şafii mezhebi islam dininin mensubudur. Mezarları diyarbakır entax ve licede olan on bir büyük dedelerim de aynı inancın mensubuydular.
Diğer mezhep ve dini inancın mensubu olan kürt soydaşlarımın hepsi aile bireylerim kadar değerlidirler. Hiçbir insan diğer bir insanın dini inancına etki yapma hakkına sahip değildir.

Kurdistan tarihiyle ilgili bilgileri paylaşırken islamiyetin kürt halkının yaşamına nasıl ve ne zaman girdiğiyle ilgili tarihi bilgileri de sizlerle paylaştım. Bazı kişilikler bizim doğru tarihi bilgileri sizlerle paylaşmamızı kendi dar dünya görüşleri çerçevesiyle sınırlı değerlendirmiş olup bana olumsuz tepkiler göndermişler. Elbette eleştiri olmalıdır ama birisi bana yazıp sen müslüman değil misin diyorsa bu bir eleştiri değil, seviyesizce bir saldırıdır.

Bir insan önce bir insan olarak doğar, doğduktan sonra öğrendiği ilk kendi dilidir. Ergin yaşa geldiğinde de dinini öğrenir. Ailesinden öğrendiği dinin inancını isterse değiştirebilir. Semavi dinin hepsinde bunun örneklerini görebiliyoruz. Böylesi kararlar kendilerinin tercihidir. Ben dinimi değiştirmedim değiştirme gereği de duymuyorum. Dini inancın ulusal bilince egemen olmasını da doğru bulmuyorum ve buna da izin vermeyeceğim. Kurdistan büyük bir ülkedir 50 milyon aşkın nüfusa sahiptir. Farklı inançta olanların hepsi kurdtür kurdistanlidir. Bizim mücadelemiz kurdistan birleşik devletlerini resmileştirmektir. İnsan olarak doğan herkesin ilk öğrendiği dil ve ulusudur. Bizim dilimiz kurdçedir ulusumuz da kurd ulusudur. Bunun anlaşılmasını rica ederim.

Özel bölümden bana mesaj gönderen şahıslara cevap verdim. Bu bilgileri de sizinle paylaşmayı gerekli gördüm. Biz, kurd u Kurdistan davası çerçevesini kurdizm ideolojisiyle de tamamlamakla meşgulüz.

Saygılarımla, Hisên Baybas