HALKIMIZIN İÇİNDEKİ KURDCUKLAR, İŞGALCİLERE CEVAP. KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ-DİR

0
865

Kurdistan topraklarını işgal etmiş olup, Kurd Halkı’nın kanını emerek sömüren faşist ve barbar devletlerden biri Türkiye’dir. Kurd Halkı’nın kanını emmeyi kendilerine hak görmüş olan bu devletin pislik yöneticileri, her türlü çirkin oyunlarla, etkin Kurd aile’lerini, siyasi hareketlerini ve bireylerini meşgul etmeyi marifet sayıyorlar. “Meşgul” kelimesi çok mütevazi bir tarif oldu.

Kurd toplumunu yoksul duruma sürükleyip, zayıflatıyorlar. Zayıf duruma düşmüş olan bireylerden, kişiliği aşağılık olanları seçiyor ve çok iğrenç oyunlarla diğer etkin, saygın ve verimli Kurd şahsiyetlere karşı ustaca kullanıyorlar.
Etrafınıza, yakın çevrenize bakın, böylesi çirkin düşman oyunlarıyla Kurd siyasi hareketleri, aile’leri ve etkin bireylerinin nasıl kirli, ucuz, basit olaylarla ve zihniyeti bozuk tiplerle uğraşmak zorunda kaldıklarını görürsünüz.
Zihniyeti kirli olup, düşmanın kendisinin sırtını sıvazlamaya müsait tipleri fark etmek çok kolaydır. Yalancı, iftiracı, yıkıcı, benci, kibirli ve hayasız-ahlaksız olurlar. Daha da kötüsü bu ucuz ve çirkin özelliklerini marifet sanırlar. Ağacın kurdu kendinden olunca, ağacın kurtuluşu zorlaşır.
Bu Kurdçe söylemdir. “Kurmê darê ji darê be ev dar ê hişk bibe.”
Türkçe karşılığı= Kurd, ağacın kendisinden olunca, ağaç kurur. Kurm=kurd.
Kurd, kelimesinin kurdçe karşılığı “Kurm” dur. Bildiğimiz Kurt’tan söz etmiyoruz. Çürüklük sonucu oluşan Kurd’lerden söz ediyoruz.

Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan devletlerin başında en çok barbar olup, zulümden zevk alıp, Kurd’leri (Kurd Halkını) kendi içinden biribiriyle uğraştıran Türkiye gelir. En aşağılık yöneticiler de bu devletin yöneticileridir.
Kurdistan Halkına yönelik sistemli soykırım dayatmasını uygulayan faşist Türkiye devletinin barbar yöneticileri, yine sistemli olarak Kurd Halkı’nı kendi içinde biribiriyle uğraştırmayı organize ediyorlar.
İç karışıklığı yazmak, kendi çevremden olup çirkefleşmiş iğrenç yaratıkların davranışlarını yazmak, midemi bulandırıyor. Bunları bilmek, farkında olmak, tepki göstermek zevk vermiyor elbette. Halkımızın kendi ülkelerinde, kendi bayrakları ve kendi devlet çatısı altında yaşamak başarılmalıdır ki, Kurdistan kültür eğitimiyle bu tür ucuz, basit yobaz anlayışı insanlarımızdan uzaklaştırmak mümkün olan.

Faşist Türkiye devleti’nin bana yönelik uygulamayı denemediği ahlaksızca saldırı kalmadı.
Demirel talimatıyla oluşturulan ve Çiller denen ucuz fahişenin liderliğinde uygulanmaya başlamış olan Kurdistan’lı etkin şahsiyetlerin katledilmesinin karar listesinde olup, birçok kez saldırıya uğramış olmam da dahil mal varlığıma el koyma çalışmalarında da, sonradan öğrendik ki Kurd şahsiyetler kullanılmış.
Diyarbakır’dan Mehmet Marsil denen kanı bozuk polis memuru, Karakoçan’dan yine kanı bozuk kişilik olan Tayyar Çetinkaya, Hollanda’da polis ve tercüman, Dersim’li olup tamamen iftiralara dayalı Türkiye’nin Mafya’sı yazarı olarak adının yazılmasından utanmayan Yücel Yeşilgöz denen aşağılık, kanı bozuk kişiliksiz bunlardan üç tanesidir. Bu alçak kanı bozuk üç soysuz, benim aleyhimde sahte belgelerin oluşturulması ve Hollanda’da suikasta uğramam için çalışmalarda sırf para için aktif rol almışlardır. Bu köpekler ve onlar gibilerinin yapmış oldukları mutlaka ki yanlarına kar kalmayacak. Hepsi tek tek Kurd u Kurdistan adaleti önünde hesap vereceklerdir.

Beni öldüremeyen, susturamayan, açlığa mahkum edemeyen faşist Türkiye devletinin barbar yöneticileri son on yıldır, yakınlarımın içinden cımbızla bazı fahişe zihniyeti taşıyan alçakları bulup seçmişler ve bana karşı karlama kampanyası yürütüyorlar. 23 yıldır hapishanede cehennem hayatı yaşamak, faşist düşman baskı ve saldırıları beni, daha çok bilinçlenmeye yöneltti. Çok daha fazla güçlendirdi. Son on yılın acısı midemi bulandırdı. Çok yıprattı beni. Beklemediğim ve zihnimin kabullenmek istemediği ahlaksızlıklar dı, mide bulandırıp yıpratan. Mecburen bazen tepki gösterdim. Kardeşim de olsa her yakınımın beni temsil etmediğini, ahlaksızlıklarını, sorumsuzluklarını, çirkinliklerini doğru bulmadığımı duyurdum. Özellikle isimlerini yazıp benimle hiçbir bağ ve ilişkilerinin olmadığını açıkladım. Benim için bu açıklama zorunluydu.

Çok değer verdiğim bazı yakınlarım, değer verdiğim bazı dostlarım, gerçekten beni sevip saydıklarına inandığım bazı insanlar farklı açıdan tepki gösterdiler. Olumlu veya olumsuz tepki gösteren herkese çok sağolun, diyorum.
Bu durum çok midemi bulandırıp yıprattı, evet. Bu da geçti.
Göz ameliyatının bıraktığı tahribatı artık taşımak zorundayım.
Hepimiz kabul edelim ki çürümüşlüğün kurdu kendimizden de olsa müsamaha göstermemeliyiz. Benim için çok zor da olsa bu gerçeği kabullendim.
Ahlaksızlıkların farkındayım. Benden olan bu kurdcukları söküp atmak ise hiç aklımdan geçmiyordu. Artık bir sülük bozuntusu benim için kendi değeri kadar. Ahlaksızlığı yapan veya yapacak olan, kendisine yapar.
Yakın tarihte “kurdçü-müsünüz? öyleyse akrabayız”. Yakınlarımın bazılarının(bazıları) çirkeflikleri kurdçü’lerin hepsiyle akraba yaptı beni.
Aynı faşist Türkiye devletinin beni hedef alıp saldırmasının, beni kurdçü yaptığı gibi.

Çok değer verdiğim bir insanımız, bana uzunca bir mektup yazmış ve bazı yakınlarımla ilgili ifadeler kullanmış. Kendisinin neler yapabileceğini yazmış.
Diğer bir insanımız da kendince önerilerde bulunmuş. Benzer mesajlar gönderenlerin hepsine toplu cevap olsun. Ben o ahlaksızca saldırıları yazmak zorundayım. Şimdi ise, o konuları yukarıda izah ettiğim gibi, kapattım.
Yeniden resim yapmaya başladım. Üç koca yıldan sonra. Durup dururken yaptığım resimler çok kıymetli oldu. Yakında bir sergi Avrupa’da olacak. Seneye iki ayrı ülke de sergi hazırlığı var. Avrupa dışında, bu iki ülke.
Resimler ayrı, yazılar ayrı, şiirler de ayrı ayrı kitaplaştırılıyor.
Elbette hepsinin geliri Kurdistan Birleşik Devletleri bütçesinedir.
Kurdistan Birleşik Devletleri projesi’nin bütçesi beş-altı trilyon dolara ihtiyaç duyuyor. Bu meblağ, ortak-müttefik ülke bankalarında rezerv edilecek. Tamamen Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin kullanımına açık olacak. Hükümet çalışmaları kararlılıkla hedefine ulaşacak. Kararlılık ve gerçekçilik bu proje’nin beyin, motor ve yürütme kuralıdır.

Orta Doğu’da barış, huzur, refah ve istikrar Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmiyet kazanmasıyla mümkün olacak. Dünya’da Adalet ve Adiliyet ancak ve ancak Kurdistan Birleşik Devletleri’nin inşa edilmesiyle tesis edilebilinir.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti üyeleri ne yaptıklarını ve ne yapmaları gerektiğinin bilincinde-dirler.
Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesi Xweda’nın kararıdır.
Faşist işgal güçleri ve kurdcukların yapabilecekleri hiçbir şey yoktur.
Şerefli her Kurd bireyi buna göre kendilerini hazırlamalıdırlar.
Kendini bilmez hadsizlerin sizi, bizi uğraştırmalarına izin vermeyelim. Müsamaha göstermeyelim. Enerji, zaman ve olanaklarımıza ihtiyaç var. Boşboğazlara malzeme olmayalım. İsrafa izin vermeyelim.
En etkili israf, emek ve zaman-dır. Boşboğazlık en önemli emek ve enerji israfıdır.

Kurd u Kurdistan davası için canlarını defa etmiş asil, soylu kahramanlarımızın adlarının, ruhlarının ve emeklerinin karşısında eğilmekten onur duyarım. Onların şanlı idealleri başarıya malzemedir. Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümet yönetici ve görevlileri aynı duyguları taşıyarak aynı amaçla yaşamaktadırlar.
Kurdistan Halkı inançla, Kurdistan Birleşik Devletleri projesine sahiplenmelidirler.

Hükümet yetkili görevlileri, danışmanlarıyla çok başarılı çalışmalar yürütüyorlar. Çalışmaların kazanımları, projeyi hedefe taşıyacak düzeye ulaştı.
Uskgov.com Hükümet sitesi yeni düzenlemeleri yapmaya devam etmekle birlikte sınırlı da olsa hizmet vermeye başladı. Resmi haritamız netleşip tamamlandı. Site’nin açılmasıyla haritaya tıklarsanız, üstündeki yuvarlak logoları da tıklayıp yenilikleri görürsünüz. Bi bîr u bawerîya serbixwebunê her bijî.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

30-08-2018