HDP’YE SALDIRI OLAYININ FAİLİ İŞGALCİ VE BARBAR TÜRK DEVLETİDİR

0
679

İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binasına saldırı düzenlendi. Bir kişiye çay döken ve bir kişiyi de bıçakla yaralayan saldırgana HDP’liler müdahale etti, kaçıp karşıdaki fırına giren saldırganın polis tarafından gözaltına alındı.

Devleti yöneten Cumhurbaşkanı, İçişleri bakanı ve diğer kabine üyeleri devamlı HDP’ye terörist derlerse, bazı insanlarda bu yalan beyanlara inanır ve onların dediklerini doğru kabul ederek, böyle hareketlerde bulunur. Cumhurbaşkanı ve devleti yönetenler, bu söylemleriyle suçu teşvik ediyorlar. Suçu teşvik edenler ve bu suçun ortakları onlardır. HDP bu anlamda dava açabilir. Devletin kanunlarına uygun çalışan bir parti için terör örgütü demek suçtur. Bunları hedef haline getirerek saldırının gerçekleşmesine neden olmakta ayrıca suçtur.

Bu ahlaksızlığın devlet politikası olduğunu biliyoruz. Dava açsınlar derken, bunun karşılığında bir hak elde edeceklerine inandığım için değil, yine de bu yönüyle bakmaları gerekir. Kurd halkının Türkiye devletinden ve HDP’den bir beklenti içinde olmalarının bir beyhude olacağını da hatırlatalım.

Bizim halkımızın güvenliği için Kurdistan devleti farzdır ve bu hususu tekrar hatırlamakta yarar var.