HEPİMİZ ÖLÜMLÜYÜZ, VATANSIZ PİSİPİSİNE ÖLMEKTENSE ÖLENE DEK WELATIMIZ İÇİN YAŞAMALIYIZ

0
715

Son yüz yıldır Kurdlere dayatılmış olan zulmün benzeri dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Sistemli soykırım uygulaması, insanlarımızın birbirine düşman edilmeleri, güçlü ve etkin Kurd ailelerin dağıtılmaları, insanlarımızın bireyselleştirilerek etkisizleştirilmeleri gibi çalışmaları paralel olarak yürütüyorlar. Bunları hepimiz yaşayarak gördük ve bizden öncekilerde daha ağır şartlarda bu tür zulüm uygulamalarına tanık olmuşlardır. Barbarca zulüm ile bunları yaparken, karşı çıkıp direnen insanlarımızı katlediyor, hapsedip direnen insanlarımızı sakat bırakıyorlar. Kurdistan toplumunu bu yöntemlerle hastalıklı hale sürüklemişler.

Kurdistan’da işgalci olan barbarların biz Kurdlere yönelik zulümlerini, bütün dünya film şeridi gibi izliyor. İşgalcilerin yaptıklarının hepsi; Kurd halkına ait olan Kurdistan milli servetini çalmak içindir. Başka hiçbir nedenleri yoktur. Kurdler olarak, içine düşürüldüğümüz durumun farkına varmalı ve içinden çıkmaya odaklanmalıyız. Bizim başka seçeneğimiz yoktur. Zengin olmak, kabadayı olmak ve ünlü olmak gibi basit eylemlerden uzak durmalıyız. Bireysel düşünce ve arayışlarla oyalanmamalıyız. Elbette kendimizi düşmandan korumamız gerektiği gibi bizim içimize sızmış olan bizden olan yobazların kirli oyunlarına karşı kendimizi korumalıyız. Geçimimizi sağlamalı ve çocuklarımızı kaliteli eğitim ile donatmalıyız. Bu konular da ödünsüz olmak zorundayız. Ancak ulusal kimliğimize sahip çıkmayı öncelikli görevimiz olarak kabul etmeliyiz. Kimliğimize sahip çıkabilmemizin ve kimliğimizi koruyabilmemizin bağımsız devlete sahip olarak mümkün olabileceğini de görmeli ve kabul etmeliyiz.

Korkmadan ama hiç korkmadan, çok çalışarak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için şerefimizle güven ve refah içinde kendi welatımızda yaşayabilmemiz için biz Kurdlere bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri’nin olmazsa olmaz olduğunu kabul etmeliyiz. Şunu da unutmayalım. Hepimiz ölümlüyüz. Vatansız pisipisine ölmektense ölene dek welatımız için yaşamalıyız. Buna varım diyen her Kurd bireyinin önü açıktır. Kendi bağımsızlıklarını kazanmış olan hiçbir ulus, Kurd ulusundan daha üstün değildir. Kendi bağımsızlıklarını kazanmış olan hiçbir ulusun tek bir bireyi, hiçbir Kurd bireyinden daha üstün değildir. Mazeretlere sığınmaktan vazgeçelim. Kendi ulusal kimliğimizi koruyabilmek , güven, huzur ve refah içinde yaşayabilmek için bağımsız devletimizi resmileştirmek zorundayız. Lütfen bunu ciddiye alalım.

Slav û rez