HERDEM RASTİ ADIYLA SORU SORMUŞ OLAN TAKİPÇİ KARDEŞİMİZİN YORUMUNA YANIT

0
859

Herdem Rasti adıyla soru sormuş olan takipçi kardeşime teşekkür ediyorum. Sormuş olduğun üzere milliyetçi Kurd şahsiyetler açısından Türkiye’nin kendisi gibi seçimleri de gayrimeşrudur. Yazdığın doğrudur.
Türkiye devlet varlığı temelinden gayrimeşrudur. Doğal olarak buna bağlı olanlar gayrimeşru olarak görülmelidir.

AKP gibi CHP’ninde Kurd kanında elleri olduğu da doğrudur. Bu konularla ilgili benim kapsamlı yazılarımın paylaşılmış olduğunu bilmeni isterim.
Seçimleri boykot etmek yerinde olur elbette, bana göre Kurd soydaşlarımızın tüm olanakları gibi oylarını da Kurdistan davasına hizmet edecek şekilde değerlendirmelidirler. Türkiye’nin devlet yapısı faşist temeldedir. Biz Kurdler için Türkiye’nin, Kurdistan topraklarından çekilmek zorunda kalması, gerekli olandır. Seçimleri boykot etmek, Kurdistan davasına hizmet edecekse boykot yerinde olur.

Diğer taraftan belli şahıs veya partiye oy vermek, Kurdistan davasına hizmet edecekse oylarımızı değerlendirmek te yerinde olur. Kurdistan davasının veya Kurd Halkının çıkarına hizmet etmeyecek hiçbir söylem veya eylememiz yerinde olmaz. Artık dostu, düşmanı olduğu gibi görmek ve kabul etmek zorundayız. Saman altından su yürütme zihniyeti, Kurd u Kurdistan davasına hizmet etmiyor. Geldiğimiz ortam, kartlarımızı açık oynamamızı gerektiriyor. Yeni vizyon böyle olmalıdır. Bütün dünya gibi Kurdistanı işgal etmiş olan barbarlar da bunu görmelidirler ki, Halkımız Kurdistan topraklarını birleştirip yönetmeye kararlıdır. Atacağımız her adım bu karara hizmet olmalıdır. Tekrarla yorumun için teşekkür ediyorum Herdem Rasti kalman dileğiyle.

26-05-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş