İran’daki Yeni Dönem ve Türkiye’nin Suyu Bulandırma Tutumu

0
137

Yeni seçilen İran Cumhurbaşkanı, bütün dünyanın dikkatini çekti. İran halkının yararına gelişmelerin olabileceği söylemleri umut verici görünüyor. Ancak, uygulamada nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Seçimden bir gün önce, Kurd ve Kurdîstan diyerek kendini üstün hisseden bir şahsiyet, “Ben Kurdüm, Kurdlüğümle gurur duyuyorum” şeklinde ifade kullandı. “Ben İran’da sosyal medyanın serbest kalmasını sağlayacağım, medya üzerinde herhangi bir kısıtlama olmayacak, bu sözü veriyorum” dedi. “Bütün bölge devletleriyle ve komşularla iyi ilişkiler sağlamaya çalışacağım, onların iç işlerine müdahale etmeyeceğim. Ayrıca, Batı devletleri ile de iyi ilişkiler kuracağım ve ambargonun kaldırılmasını sağlayacağım. Bunun için kendileriyle konuşacağız. Size bu sözü veriyorum. Benim ne yapacağımı biliyorum, ona göre bana oy verin. Ben Kürdüm, Kürtlüğümle gurur duyuyorum” dedi. En sonunda ise “Bîjî Kurd û Kurdîstan” dedi.

 

Bu vaatlerde bulunmak, bütün dünyanın İran’a karşı bakış açısını değiştirdi. Türkiye’nin terör devleti ve onun terör medyası hemen tepki göstermeye başladı. Ancak, bana sürpriz olmadı. Bu adam için “Türk kökenli” diyorlar. Ahlaksız ve terbiyesiz herifler…

 

Kürdlük neden size bu kadar batıyor? Kürdlük size ne zarar vermiş? Siz gelip Kurd ulusunun topraklarına konmuşsunuz. Yeni geldiğinizde sizi kucaklamışlar ve ilgilenmişler. Şimdi siz o zamandan beri yalnızca kalleşlik yapmışsınız. Kürdlük kelimesi size batıyor. Demek ki sizde ahlak da, asalet de yok. İnsanlık yok…

 

Adam seçildiğinden bir gün önce Kürdçe olarak yapılacaklarını anlatmış. Kurd olduğunu ve Kürdlükten gurur duyduğunu anlatmış. Ancak Kürdler ve Kurdîstan dediği halde, şimdi bu adamın Türk kökenli olduğunu söyleyerek yalan söylüyorlar. Demek ki Kürdlük size batıyor. Adamın Kurd kimliğini, kendi yandaşlarınıza bu adam Türk dedirterek suyu bulandırmaya çalışıyorsunuz. Sizin yüzünüze tükürülebilecek kadar bile kıymetimiz yok. Sizin yüzünüze tükürülmeyecek kadar aşağılıksınız. Çünkü o tükürük sizin yüzünüzden çok daha kıymetlidir.