IŞİD’İN ÇETEBAŞI ERDOĞAN EFENDİ

0
815

Işid’in Kurdistan topraklarında Kurdlere yönelik saldırıları Erdoğan’ın organize ettiği, İslamist dedikleri aşırı dinci çevrelerin Kurdlere İslam kimliği adı altında, birleştirmeye zorlamayı hedefliyor. Kurdleri de Kurdistanlılıktan uzaklaştırmayı hedefliyor.

Biz Türkiye’nin kuruluşundan beri Kurdlere ihanet ettiklerini, barbarca zulüm ettiklerini ve Kurd kimliğini yok etmek amacıyla çalışma yürüttüklerini biliyoruz. Işid ’in kuruluşu ve saldırganlıkları da bu amaca hizmettir. Halkımızın bunu net olarak görmesi ve buna hazırlıklı olarak bağımsızlığa hedeflenmeleri şarttır. Diğer taraftan Kurdistan’ın Işid ve benzeri terör örgütleri ile Erdoğan’ın hedefine hizmet etmekte başarılı olamadılar. Erdoğan Efendi diyorum, çünkü Türkiye devleti Kurdlerin yok olması için çalışmalar yürüttü. Şimdi, ‘Erdağanizm’ Türkiye’de öne çıkarılmak isteniyor. Erdoğan’ın kibirliliği kendisini İslamiyet’in de üzerinde bir kişi olarak göstermeye çalışıyor ve Türkiye devleti de buna hizmet ediyor. Bunun Türkiye devletine hiçbir yararı olmayacak, kendisini Türk olarak kabul eden insanlara da hiçbir yararı olmayacak, Ortadoğu’ya, bölgede barışın oluşmasına da hiçbir yararı olmayacak ve biz Kurdlere zaten Türkiye devletinin hiçbir yararı olmadı ve bundan sonra da olmayacak.

Kendilerini Türk olarak kabul eden insanlarında, Türkiye’yi sözde islamileştirici çalışmaların en çok kendilerine ve Türkiye devletine zarar vereceğini bilmeleri gerekir. Şeriat kanunlarıyla bugünkü Türkiye yönetilemez. Kendilerini Türk olarak kabul eden insanların, tarzı da şeriat kanunlarını kaldıramaz. Şeriat kanunları, yedinci asrın barbarca yönetim tarzıdır. Barbarca mentalitenin ürünüdür. İnsanların elini ve kolunu kesmek, insanları çukura atıp taşlayarak öldürmek… Bunlar barbarlıktır ve bugünün uygar düzeninin kabul edeceği kanunlar değildir. Dolayısıyla şeriat kanunu ile uygar insanlar topluluğu yönetilemez. Bu yönüyle Türkiye’yi çok azgın bir iç savaşa sürükler. Erdoğan’ın istediği de budur. Erdoğan Efendi, bu yolla cennete gideceğine inanıyor. Türkiye’yi daha önce yönetenler de barbardılar ama en azından, kendini Türk olarak kabul eden insanlara birkaç hak ve hukuk vardı. Erdoğan’ın dayattığı sözde şeriat kanunları da olan hakları da bitirir.

Türkiye’nin TRT’sinde yönetilen filmlere bakın, açtıkları güzel Kuran okuma yarışmalarına bakın. Bunlar halkı şeriat kanunlarıyla yönetilmeye hazırlama çalışmalarıdır.  Bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.