İT ULUR, KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ KERVANI YÜRÜR. ÖNÜNE GEÇEN, TOZ DUMAN OLUR

0
1000

Yazılarımızı iyice okuyarak değerlendirirseniz, ondan sonra yorum veya eleştirilerinizle yanıtlarsanız çok yararlı olursunuz. Yazının tamamını iyice okumadan yazının içeriğini anlamak mümkün değildir. Yazının içeriğini bir bütün olarak anlayıp değerlendirmeden yorum veya eleştiri ise amacı aşabiliyor.
Böylesi durumlarda kırıcı olunabiliniyor. Birçok kez böylesi durumlara tanık olduk. İlgili arkadaşlara izahatlı yanıtlar ulaştırdık. Bazen böylesi yorum ve eleştiriler bana ulaşmıyor bile. Bizim Admin uygun bir üslupla yanıtlıyor. Bana ulaşanlar da genel olarak geç ulaşıyor. Zamanında yanıtlayamamak da gereksiz değerlendirmelere neden olabiliyor.

Kurdistan’lı olup hapishane koşullarını, olanaklarını bilmeyen yoktur. Ben de yirmi yılı aşkın bir süredir yabancı bir memlekette hapis yatıyorum.
Paylaşımlarımızı takip ediyor olan bazı insanlarımız bu kritik-kısıtlı durumu dikkate almadan değerlendirme yapıyorlar. Bunu bir şikayet olarak yazmıyorum. Birbirimizi doğru anlamamız gerekir. Tekrarla ricam, yazılarımızı-paylaşımlarımızı baştan sona dikkatlice okuyup değerlendirerek yorum ve eleştirilerinizle cevaplamanız, benim için çok değerli önemdedir.

Diğer taraftan art niyetli ve saldırganca gönderiler ayrıdır.
Bunu kesinlikle ayırıyorum. Yorum ve eleştiriler, bizim görüş ve çalışmalarımızın aksi yönde olsa da, anlayışla izahatlı yanıt yazmayı görev olarak bilirim. Art niyetli, seviyesizce saldırı içeren söylemleri de layıkıyla yanıtlamayı önemsiyorum.

Bu hafta sonu Almanya Bingöl’lüler Derneği adını kullanan bir kendini bilmez, sarhoş üslubuyla saldırganca bir yazıyı Facebook sayfamızda yayınlamış. Almanya Bingöl’lüler derneği adını kullanmış. “Aylardır yazdığınız Kurdistan Birleşik Devletleri hani nerede?” diye başlamış. Kendini bilmez bu terbiyesiz Bingöl adını kullandı diye bu dernekle ilgili olduğu anlamına gelmez. Ama bu terbiyesiz her kimse bulacağız. Nasıl bulunacağını çok iyi bilen Bingöl’lü dostlar ilgileniyorlar. Bingöl bizim ocağımız. Bingöl’lüler derneği durup dururken niye böyle bir saldırı dili kullansın. Bu ucuz kişilik insan olsa kendi adını dürüstçe yazar. Demektir ki insanlıktan nasibini almamış. Be kendini bilmez cahil terbiyesiz, vicdansız ahlaksız, Kurdistan tarihini ve Kurd sorunu, yüz yılların sorunudur.

Bizim yazıyor olduğumuz Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti ise 24 Temmuz 2018 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinin, anlamı büyük tarihi şatosunda ilan edilmiştir. Birbirinden değerli ve soylu Kurd şahsiyetleri geceli gündüzlü hizmet ediyorlar. Üç ay önce ilan edilmiş olan bu çok önemli Kurdistan kurtuluş projesinin hareketi sana niye batıyor. Senin, Almanya’da Bingöl’lüler derneğiyle bir bağın olamaz. Kim olduğun ve kimin adına havladığını paylaşım için seni bulacağız. Seni bulacağız, çünkü senin gibi provokatörler, Kurdistan Halkı tarafından bilinmelidirler.

Bu tip bir serserinin, leş kargası provokatör, böyle bir yazı paylaşır. Sırf insanlarımızın Almanya’daki Bingöl’lüler derneğine saldırmasını amaçlar. Buna benzer terbiyesizlikler Kurd u Kurdistan davasının mücadelesine saldırı amacıyla sürekli olarak olacaktır.
Sakın ola oyuna gelmeyelim. Bu yazıyı yazıyor olmamın amacı, hepimizin tahriklerle çirkin oyunlara karşı duyarlı olmamız gerektiğini paylaşmaktır.
Kurd u Kurdistan davası, hepimizden çok daha fazla önemli ve büyüktür. Bunun bilinciyle hedefe odaklanmalıyız.

Kurdistan davası mücadelesinin gelmiş olduğu aşamayı çok iyi ve doğru okumalıyız. Kurdistan Birleşik Devletleri projesi, kurtuluş mücadelesinin son aşamasıdır. Zafer, bu projeyle Kurdistan Halkı’nın olacaktır. Azimle, inançla ve kararlı çalışmayla hedefe ulaşacağız. Biz, bu onurlu projeyi kararlılıkla başlattık. Soylu Kurd Halkı’nın asil bireyleri de hedefe taşıyacaklar.
Kurd u Kurdistan davasının düşmanları ve onların piyonlarının kirli ve ucuz oyunları, bu mücadeleyi etkileyemez. Onların paniklerini anlıyoruz.

İt ulur, Kurdistan Birleşik Devletleri kervanı yürür. İşte bu kadar. Bi dil u can Kurd u Kurdistan her bijî. Silav u rêz. Dem xweş.

27-11-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin