KARARLI VE HAZIRLIKLIYIZ. İŞGALCİLERİN UCUZ MAŞALARININ SİNSİ YAKLAŞIMLARINI KENDİ KARANLIKLARINA GÖMECEĞİZ

0
1145

Türkiye zulüm devletinin barbar politikalarının uygulayıcıları, barbar oldukları kadar korkaktırlar. Kurd Halkının kanını akıtmayı kendilerine, tüyü bitmemiş çocukların hak ve hukukunu gasp etmek için malzeme olarak kullanıyorlar. Barbar ve korkak olduklarını gizlemek amacıyla Kurd Halkının hak ve hukukunu “teröristlerin dayatması gibi yutturmaya çalışıyorlar”. Kurdlüğün hakkını, hukukunu savunanlara da “terörist” diyorlar. Bu davranışlarıyla, kendileri gibi kirli zihniyet taşıyanlar ve fırsatçı, çıkarcı, hak tanımaz korkakları kandırabilirler. Ama ve lakin, soylu Kurd Halkının asil ve kahraman evlatlarını kandıramazlar. Kurdîstan Halkı adına kurtuluş mücadelesi yürüten çevreleri de bir yolunu bulup kontrol altında tutabilirler. Bu durumda bir yere kadar gider. Sonsuza dek böyle yürümeyecek.

Oynanan kirli oyunlar, artık soylu Halkımızca biliniyor. Bu nedenlerdir ki, statüko bitti. Zulüm devletinin leş kargaları sürüsüyle kirli oyunlarla soylu Halkımızı sistemli olarak sömürerek soykırım uyguladığı statüko bitmiştir.

Kurdîstan Birleşik Devletleri projesinin KURDİZM felsefesiyle oluşmuşluğu da, işgalcilerin yüz yıllık kirli statükonun bittiğinin kanıtı ve ilanıdır.
Türkiye’de Kurdlük adına siyasi mücadele yürütüyor iddiasında olanların arasında sızmış olan, sözüm onlara, bileşen, çelişen, yoldaş, dindaş gibi unsurlar da kirli statükonun devam etmesinin malzemesidir. Bu husus ile ilgili yeterince bilgi sahibiyim. Her isteyenle de bu hususları konuşur tartışırım.

Doğu Kurdîstan’da yaşayan soydaşlarımız, kendilerini zengin bilgilerle geliştirmiş olduklarını müthiş heyecanla izliyor takip ediyoruz. Molla rejimi de soylu Halkımıza çektirdiği zulmün bedelini ödeme sürecine girmiş olduklarının farkındalar.
Güney Kurdîstan’da etkin güç olan siyasilerin de işgalcilerle olan bağımsızlıklarını sonlandırmaları acil gerekliliktir. Kendi yağlarında kavrulmaları aldatmacalığından kurtulmaları zorunludur. Güneyli asil soydaşlarımıza “Kurdîstan’ın tamamının birleşmesiyle Kurdîstan var olur” hatırlatmasında bulunmamız gerekmiyor.

Rojava’nın siyasi-askeri yönetim kadrosunun tüm zorluklara rağmen kararlılıkla akılcı adımlarla yürüyor olduklarını yakından takip ediyoruz.
Kendilerine saygıyla teşekkür ediyor, başarılarının hizmetinde olduğumuzu paylaşmayı gerekli görüyoruz. Kurd u Kurdîstan davasının Birleşik Kurdîstan Devleti’nin resmileşmesine odaklanmasının değişmesinin zorunluluk olduğunun unutulmaması gerektiğini Rojava’lı soydaşlarımıza hatırlatıyoruz.

Bağımsız Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesinin sürecini yaşıyoruz. Dost düşman bunun bilincindedir. Kurdîstan’da işgalci barbarlar da bunu görüyorlar ve panik içindedirler. Çalışma arkadaşlarımızın ciddiyetle bunun farkında, bilincinde olup tedbirli olmalarını hatırlatmamız gerekmiyor. Korkusuzluk kadar kararlılıkla yürüyeceğiz. Bireysel beklenti ve arayışlardan arınmış olmak zorundayız.
Bu anlayışla hareketimize yakınlık gösterenlere karşı kararlılığımızı ve stratejimizi nezaket kuraları çerçevesinde izah edelim.
Son aylarda çok sinsi ve tehlikeli yaklaşımlara tanık oluyoruz.

İşgalcilerin yönlendirmesiyle, Kurd aydınları (?) Kurd Ulusalcıları ve benzeri maskelerle hareketimizin içine sızma çalışmaları var. Aynı amaçla bizlere yönelik bilinçli tahrik edici yaklaşımlar var.
Böylesi ve benzeri ucuzlukları, yerinde kendi karanlıklarına gömmeye kararlıyız. Bu olanak ve birikimlere sahibiz-hazırlıklıyız. Böylesi gaflet içinde, bizlere yaklaşılmamasını öneririz.
Elbette ki, Kurdün aydını da çobanı da ulusalcısı da başımızın tacı olarak hareketimizin sahibidirler.

Kurd u Kurdîstan davasının Bağımsızlık sürecinde olduğuna inanan her soydaşımız, Kurdîstan Birleşik Devletleri projesinin sahibidir. Hükümetimizin çalışmalarına katılmaları, Kurdlük haklarıdır.
Bizimle görüşen ve görüşmek isteyen herkes, yandaş ve düşman, Kurdîstan Birleşik Devletleri projesinin Bayrak’ını ölümsüzlük kefeni olarak yüreğimizle, beynimizle, namus ve şeref gibi taşıdığımızı, bunun tartışmasız, ödünsüz yolumuz olduğunu unutmasınlar.

Me got, bî navê Xwedan Kurdîstan.
YEKÎTÎYA DEWLETÊN KURDÎSTAN Pêşeroja Gelê me ye.

Em Kurdin Gelên nemir. Em di dema serbixwebunêdane. Her bijî.

29-12-2019
Saygılarımla, Hîsen Baybaş