KEKÊ AHMET’E SELAMLARIMLA

0
676

Ahmet Türk, “CHP iktidara doğru yürüyor. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacak. Yeni bir dönemin kapısı açılıyor” dedi.

Yüzyıldır Kurd halkına zulüm ediliyor, soykırım uygulanıyor ve bu tür uygulamalarla da Kurd halkının önü kesiliyor. Kekê Ahmet sağ ol, var ol ama bu konuda bizim bağımsızlığa adım atma mecburiyetimiz var.
Ortam şimdi neye müsait?
Ortam daha önce neye müsait değildi?
Ortam yüz yıl önce neye müsait değildi?
Bu bir strateji meselesidir. Kurdistan’ı işgal edenler stratejik olarak Kurd halkını yüzyıldır oyalıyorlar. Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı yok. Kendilerini Türk olarak kabul edenler için demokrasi, onların istediği gibidir. Kurd halkının bağımsızlığa ihtiyacı var. Kendi kendini yönetme hakkı var. Bu hakkının karara bağlanması için de bizlerin bağımsızlığa odaklanması gerekiyor. Bunu görün ve halkın beklentilerinin bu olduğunu da kabul edin. Tekrarla, halkın yol göstericiliğinden ziyade halkın kendi hakkını elde etmesi yönünde engel olmaya çalışmayın. Lütfen bunu sürdürmeye devam etmeyin.
Halen Türkiye’yi demokratikleştireğiz, diyorlar. Bize mi kalmış Türkiye’yi demokratikleştirmek? Türkiye’nin demokratikleşme gibi bir derdi yok. Varsa yoksa Türklük, diyor. Kurd yok, diyor. Bunu görün, oyalamayın. Kürd halkının kafasını da karıştırmayın. Artık gerçekçi olup, gerçekçi davranmak zorundayız.