KRÎSMISA WE PÎROZ BE Û Bİ HEVÎYA SALEKE TİJÎ BEXTEWARÎ

0
918

Kurdistan topraklarını işgal etmiş olup, yüz yıldır soylu Kurd halkına yönelik barbarca zulüm ile soykırım uygulayan suni emir kulu terör devletleri ve leş kargaları olan işbirlikçileri gözlerimizin önünde Kurdleri Kurdlüğü yok etmeye çalışmalarına devam ediyorlarken, hiçbir Kurd bireyinin yaşamını yalnızca kendisiyle ve ailesinin bireyleriyle sınırlamaya devam etmeye hakkı yoktur.
Hiçbir Kurd bireyinin korku ve çıkar hesaplarının esiri olarak yaşamaya hakkı yoktur.
Kurd halkı adına siyaset yaptıklarını iddia ediyor olanların, artık Kurdistan Birleşik Devletlerinin resmileşmesine hizmet etmenin dışında biz Kurdler için başka bir seçenek kalmadığını görmeleri ve kabul etmelerinin zorunlu olduğunu anlamaları şarttır. Artık Kurdistanî hiçbir siyasi hareket Kurdistan işgalcileri ve Kurd düşmanları ile işbirliği içinde olmaya devam etmeye hakları yoktur.
Kurdistan topraklarının hepsini birleştirmeyi ve Kurdistanlıların hepsinin, bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri’nin egemenliği altında refah, huzur ve güvenlik içinde yaşamalarını hedefleyen Kurdistan Birleşik devletleri hükümeti adına, bu inanç ve kararlılıkla, soylu Kurd halkının yeni yılını kutluyoruz.