KURD HALKI BU FELAKETTEN DAYANIŞMA İLE ÇIKACAKTIR

0
1034

Bu süreçte insanlarımızın dayanışma içinde olmaları ve deprem felaketinden ötürü zor durumda olan insanlarımızın yanında yer almaları çok önemlidir. Ayrıca insanlığın da gereğidir. Kurd olmanın da verdiği sorumluluktur. Özellikle deprem bölgesinin dışında olan insanlarımızın, Avrupa’da veya dünyanın diğer ülkelerinde olan insanlarımızın da ellerinden geldiği kadar yardım etmeleri gerekir. Felaket bölgesinde yaşayan insanlarımızın da daha fazla duyarlı davranarak yaratıcı olmaları olmalarında yarar var. Yardım ulaşana kadar kendi kendilerine yetme konusunda dayanışma içinde olmalarının, yanı sıra yaratıcı olmaları gerekir. Soğuktan korumak ve yiyecekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırma konusunda insanlarımızın birbiriyle dayanışma içinde olmaları kadar yaratıcı olmaları da gerekir.

Bir battaniye ihtiyacı varsa onu bulmanın bir yolunu bulmalıyız. Yiyecek sıkıntısı varsa onu gidermeliyiz. Yemek pişirme konusunda yine paylaşımcı olmalıyız.

Bu süreç çok sıkıntılı bir süreçtir. Kendi kendimize yetme ile sınırlı kalmamalıyız. Hem kendimize hem de ihtiyaç sahiplerine yetmeye çalışmalıyız. Bunlar çok önemli hususlardır. Sıkıntıların kapsamı malumdur. Açıklanan rakamlara göre 15 milyona yaklaşık insanımızın zor durumda olduğundan söz ediliyor.

Olayın kapsamı malum. Dolayısıyla bizlerinde daha fazla çalışmamız ve verimli olmaya önem vermemiz gerekiyor ki, insanlarımızın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye katkımız olsun.

Tekrarla bu felakette hayatını kaybeden insanlarımıza yaratımızdan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm  insanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.