Kurd halkının saygın lideri Qazi Muhammed’i saygıyla anıyorum.

0
1181

Kurd halkının saygın lideri Mahabad Kurd Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanının, kabine üyelerinin ve birçok Kurd liderlerimizin barbar İran rejimi tarafından katledilmelerinin yıl dönümü dolayısıyla kendilerine yaratanımızdan rahmet diler, aile bireylerinin hepsine ayrı ayrı sabır dilerim.

Halkımızın benzeri olayları unutmamaları açısından anılmaları önemlidir.

 

QAZÎ MUHAMMED’İN KURDLERE VASİYETİ

 

Ey Kurd Milleti!

Zulüm ve baskı gören halkım!

 

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Allah aşkına artık birbirinize düşmanlık etmeyin. Sırt, sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun. Kendinizi düşmana bedavaya satmayın.

 

Kurd halkının düşmanları çoktur, zorba ve acımasızdırlar. Her halkın, ulusun başarı sembolü birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, uyumu olmayan halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Kurdlerin, yeryüzünde yaşayan öteki halklardan eksik bir yanı yoktur. Hatta siz yiğitliğinizle, fedakârlığınızla, baskıdan kurtulan halklardan daha ileridesiniz. Düşman işi bitinceye kadar sizi ister ve işi bittikten sonra size hiç acımaz, sizi hiç affetmez. Düşmanlarının baskısından kurtulan halklarda sizin gibiydiler, ama onlar kurtuluş için birliklerini sağlamışlardı. Yeryüzündeki tüm halklar gibi artık sizde ezilmeyin. Birlik olursanız, birbirinizi kıskanmazsanız, kendinizi düşmana satmazsanız, sizde kurtulursunuz.