KURD U KURDİSTAN’A SOYKIRIM DAYATMASI SAHİBİNİN SESİNE GERİ DÖNECEKTİR

0
1131

Kürd halkı Kurdistan vatanının sahibidir. Kürd halkı gibi ve Kürd halkı kadar kendi vatanında zulume maruz kalmış, özellikle soykırım dayatmasına karşı direnmek zorunda kalmış başka bir halk yoktur.Dünya’da bu düzeyde ve bu kadar uzun süre boyunca barbarca zulume maruz kalmış başka bir örnek yoktur. Bu zulumün mimarı Türkiye devletinin kurucularıdır.

Bugüne kadar bu zulumü barbarca sürdürenler, Türkiye devletinin kirli zihniyetli iktidarlarıdır. Bu zulumün uygulayıcılarından farklı davranabilen merhum Özal’dır.
1923 yılında resmiyet kazanmış olan Cumhuriyet Türkiye’sinin tüm iktidarlarının mensupları ve güvenlik ile adli kurumlarının yöneticileri Kürd halkına karşı çok ağır insanlık suçlarını işlemişlerdir. Türkiye devleti adına işlenmiş olan bu ağır insanlık suçlarını “haklı” göstermeye çalışan çevrelerde, suç işlemiş olan çevreler kadar suçludurlar.

İnsanlığa karşı işlenmiş olan suçların, zaman aşımı gibi bir durumdan ötürü, suç olmaktan çıkmış olmaz.
Kürd halkına karşı bu suçları işlemiş olup yaşıyor olanlar, yaşları ne olursa olsun mahkeme önünde yargılanacaklardır. Ölmüş olanlar da gıyabi yargılanacaklardır. Ölmüş olanlar da gıyabi yargılanacaklardır.
Bu suçları işlemiş olanlar ve çocukları, torunları, torunlarının torunları da bunu o kirli zihniyeti taşıyan kafalarına kazıyarak yazsınlar.
Zulumün dölleri olan, kirli zihniyetin taşıyıcıları çok iyi bilsinler ki; Şimdiye kadar kendilerinden hesap sorulmamışsa, bunun, onlar için bir hak olduğuna inanıp aldanmasınlar. Bunun bedelini er geç ödeyeceklerdir. O gün gelmiştir. Çok kısa zamanda hep birlikte göreceğiz. Xweda’nın varlığına inanan her Kürd buna inansın. Her Kürd buna inansın. Her Kürd bu inancı kalbinde ve aklında canlı tutsun.
Kürd’lüğe zulum edenler, Kürd’lüğe hakaret edenler ve Kurdistan Welatını işgal edenler, YAPMIŞ OLDUKLARINIZ SİZLERE GERİ DÖNÜYOR.
ZORBALIĞIN NARALARI SAHİBİNİN SESİNE GERİ DÖNÜYOR.

Türkiye devletinin her mensubu ve kendilerini Türk olarak kabul edenlerin her bireyi çok iyi bilsin ki; Biz, sürekli olarak, sizlere çağrıda bulunuyorsak, tahribatın oluşmasına, derinliğine yıkıma neden olmayın diyorsak, soylu Kürd halkının asil değerlerine sahip olduğumuzdan dolayı, haklı, doğru, önacıcı yolu tercih edin, diyoruz.
Savaşı dayatmanız, savaş ile Kürd’leri imha edebileceğinize inanmanız, sizin zavallılığı tercih etmenizdir. Bu tercihiniz, sizin, kendi ülke ve halkınızın imha kararıdır.
Bunu, o pis ve kirli zihniyetinizle, Kürd halkına soykırımı dayatıp başarabileceğinize inanmanız, Dünya’nın en ağır suçunu bilerek işliyor olduğunuzun kanıtıdır.
Sizler, yapıyor olduklarınızı kendinize hak olarak görebiliyorsanız, Kürd halkının da, kendi halkının ülkesini korumaya çalışma hakkına sahip olduğunu bilin.

Wén bimînin di xér u xweşîyé da.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin