KURD ULUSU İŞGALCİ TERÖR DEVLETLERİNİN KEYFİYETİNE TERK EDİLEMEZ

0
548

Mazlum Abdi kardeşimizin Rojava ile ilgili değerlendirmelerine önemle dikkat etmeliyiz. General Mazlum kardeşimizin değerli bir Kurd olduğunu bilen biri olarak Kurdîstanlı herkesini Rojava’da ki soydaşlarımızın durumuna duyarlılıkla destek olmayı ihmal etmemelidir. Kurd halkı olarak çok hassas ve engebeli bir süreçten geçiyoruz. Bunun bilinciyle ulusumuzun çıkarına ve welatımızın yararına olan çalışmalara destek olmalıyız. Çalışmalardan uzak durmamalıyız. Biz Kurdlere özellikle de Kurdçülere yönelik olumsuz davranışlara da duyarsız kalmamalıyız. Biz Kurdler bu süreçte kendi kendimize ve welatımıza daha fazla verimli olabilecek çalışmalarla katkıda bulunabiliriz.

İran’ın Kurdîstan topraklarında çirkef saldırılarla insanlarımızın tedirginliğini arttırarak ulusunuzun kazanımlarını etkisizleştirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra Türkiye terör devletinin terörist eylemleriyle insanlarımızın kazanımlarını yok etmek ve ellerinden almak insanlarımızın direniş gücünü kırmak için çirkef davranışları devam ediyor. Yeni kararlı çalışmalara yönelmeliyiz. Kurdîstan Birleşik Devletleri hükümeti olarak bu konuda şimdiye kadar yürüttüğümüz çalışmaları farklı alanlara da taşımak zorundayız.

Kurd ulusu işgalci terör devletlerinin keyfiyetine terk edilemez. Bağımsız devlet Kurdler için olmazsa olmazdır. Dolayısıyla biz Kurdîstanî anlayışı, Kurdîstan welatını topraklarının her karışı için geçerli saymalı, Kurdlerin hepsinin bir arada Kurdîstan Birleşik Devletleri çatısı altında yaşamalarını sağlamaya odaklı çalışmalıyız.

Türkiye, Suriye, İran ve Irak terör yapılanmaları ile yönetiliyor. Kurdîstan topraklarının zenginlik kaynaklarını çalmaya devam etmek için insanlarımızı etkisizleştirmeye yönelik sistemli zulme dayalı baskıları devam ediyor. Biz bunlara karşılık nasıl birlikte hareket edebileceğiz, nasıl direneceğiz ve nasıl bunları etkisizleştireceğimizi çalışmalar ile kapsamlı olarak tartışmaya açmalıyız.