KURDÎSTAN ADINDA ÇOCUĞA FAŞİZAN TACİZ

0
873

Çok değer verdiğim bir dostum, çocuğuna Kurdistan adını vermiş. Amerika ve İngiltere’de uluslararası ekonomi eğitimini ve aynı dalda master (doktora) yapmış olan dostum, ahlaki ve soylu özelliklere sahip bir Kurd beyefendisidir. Kendisini öz kardeşim olarak görürüm. Güney Kurdistan Hükümetinde üst düzey görevler yapmış olan beyefendi Kardeşim, Dünya’nın en büyük bankalarından birinde yönetim kurulunda görevli, birçok küresel şirketlere Ekonomi danışmanlığı ve bazı etkin Dünya devletlerine de stratejik konularda da diplomatik danışmanlık yapıyor.

Bizim Hükümet kurma çalışmalarımızın da heyecan dolu aktif üyesi olan bu kardeşim, Güney Kurdistan hava trafiğine kapalıyken, arabayla Erbil’den Diyarbakır’a gider. Türkiye’nin faşist ideolojiye esir olarak yetiştirmiş olduğu güvenlik görevlileri “sen çocuğunun adını nasıl böyle kayıt edersin?” diye taciz etmişler. Eşi ve şoförü sürekli olarak görevlilerle tartışmışlar. Tanıdıkların ilgi göstermesiyle, Türkiye’ye giriş yapmış ama her kontrol noktasında “çocuğa bu isim olmaz, değiştireceksiniz” diye taciz etmişler.

Türkiye devletini yönetenler ve kendilerini Türk olarak kabul edenler, sürekli olarak “Kurd’lerle kardeşiz, bizim sorunumuz teröristlerle” derler ya!
Özünde devletiniz teröristtir. Zihniyetiniz kirlidir.
Türkiye ile hiçbir ilgisi olmayan bir insan kendi çocuğuna Kurdîstan adını vermiş. Faşist bozuntuları, bu niye size batıyor?
Bu iğren olaydan ötürü yurtsever Kurdistan’lı soydaşlarımı, çocuklarına Kurdîstan adını vermelerini rica ediyorum. Kızlar için, Kurdê, Kurdistanê, erkekler için Kurdo, Kurdîatano da iyidir. Kurdîstanî selamlar.

04-05-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin