KURDİSTAN BAYRAĞINA TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDASINIZ

0
622

Amedspor-Bursaspor karşılaşmasında Kurdistan bayrağını açan gençlerimize saldırıda bulunan görevlilerin hareketleri bir terör eylemidir. Eğer Kurdistan bayrağı yerine Alman bayrağı, İngiliz bayrağı veya Fransız bayrağını açmış olsaydılar bu gençlerimiz veya başka grup böylesi bir saldırıya maruz kalırlar mıydı? Bu soruyu her Kurd bireyi olarak kendimize sormamız gerekir.

 

Bu bayrak, Kurdistan halkının bayrağıdır. Ayrıca Kurdistan Bölgesel Yönetimi hükümetinin resmi bayrağıdır. Kurd halkı için bir semboldür. Ankara ve Türkiye’nin diğer illerinde var olan Kurdistan temsilciliğinin binasında da asılı olan Kurd bayrağıdır. Bu tahammülsüzlüğün sınırı olmalıdır. Bu tahammülsüzlüğü aşmış bir terör eylemidir. Kurd gençlerinin terörize edilmesidir.

 

Biz de Kürdistan Birleşik Devletleri hükümeti adına bir açıklamada bulunup, nerede bir Türk bayrağını eline alıp sallayan olursa ona saldıralım, diyelim. Kurdistan topraklarında Türk bayrağını istemiyoruz dersek, bunun haklı görünecek bir tarafı olur mu? Sen benim halkımın sembolüne ve bayrağına tahammül edemiyorsan, ben senin bayrağına ve sembolüne nasıl tahammül edeyim?

Asıl terör örgütü olan Türkiye devletinin kendisidir. İşgalci Türkiye terör devleti tarafından en azından Türkiye kanunlarına göre terör örgütü olarak kabul edilen herhangi bir sembolü olsa lanet olsun, der ve geçeriz. Bunu da uygun görmeyiz. Ama onlara lanet olsun der, geçeriz

Fakat bu Kurd halkının sembolü Kurdistan Bölge Hükümetinin resmi bayrağıdır. Türkiye’nin her tarafında resmi olarak ilgili binalarda asılı olan bayraktır.

Gençlerimizin Kurd sembolü olan Kurdistan bayrağını gösterip sevinçlerini ifade etmelerini terörize eden bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve nefretle yüzlerine tükürüyorum.Bu bir ahlaksızlıktır. Eğer bunu doğru gösteren İçişleri bakanı ise, o İçişleri bakanının da suratına tükürürüm.

Hadlerini bilmeleri gerekir ve bizim tahammülünüzü aşmamalarını bekleriz. Bizim de yapabileceklerimiz vardır. Bizim yapabileceklerimizin altından Türkiye devleti kalkamaz.

 

Biz diyoruz ki şiddet olayları olmadan, insanlar incinmeden karşılıklı olarak hak ve hukukumuza saygılı bir şekilde sorunlarımızı çözelim. Eğer siz bizim halkımızın sembolü olan Kurdistan bayrağına saygısızlık göstererek açarak terörize ediyorsanız, siz zaten teröristsiniz.

Buna bizim tepkimiz sizin kaldıramayacağınız kapsamda olur. Dileriz ki, bu ahlaksızlığı derhal giderir ve kıymetli gençlerimize özür dileyerek serbest bırakırsınız. Gençlerimizi bu tür dengesiz ve ahlaksız uygulamalarla terörize etmelerine izin vermeyeceğiz.