KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ SORU İŞARETLERİNE AÇIKLIK

0
927

Kurdistan Birleşik Devletleri projesinin çerçevesi vardır.
Bu projeye katılmak isteyen şahsiyetlerin de bu çerçeveyi benimseyip kabul etmeleri gerekir.
Çalışmaları yürüten komite kararı budur. Açıklık, kararlılık ve dürüstlük adına bu karar detaylandırılmış ve paylaşılmıştır.

Bu projenin çerçevesi, amaç, izlenecek strateji yolu ve hedef net olarak paylaşılmış.
Bu çalışmalara katılmak isteyenler, bu çerçeveyi anlamak, tanımak hakkına sahiptir. Bu çerçevenin tartışmaya açık olmadığını paylaşmak da, çalışma komitesinin kararlı olduklarının görülmesi ve anlaşılması açısından önemlidir.

Bu yazışmalar şahsi Web sitemde ve diğer çalışma arkadaşlarımızın sosyal medya sayfalarında paylaşılıyor. Arkadaşlarımızın her biri farklı dillerde paylaşım yapıyor. Ayrıca Dünya’nın çeşitli ülkelerinin etkin kurumlarında projenin tanıtım konferansları organize ediyoruz. Çalışma arkadaşlarımız olağanüstü fedakarlıklarla, kararlılıkla projenin çerçevesi dahilinde hareket ediyorlar.
Şahsıma ve çalışma arkadaşlarımıza ulaşan yorum, eleştiri, soru ve teklifleri görüş birliğiyle yanıtlıyoruz.
Bize, “ben de katılıyorum” dedikten sonra, katılmaktan vazgeçen insanlarımızın duruş ve kararlarına saygı duyuyoruz.
Vazgeçme nedenlerini bize detaylandırmaları gerekmiyor.

Ayrıca bizlerin paylaşımlarımızdan kendi işlerine geldiği gibi yorumlar çıkarıp vazgeçme kararlarına gerekçe göstermeleri hoş değil.
Bizim, arkadaşlarımızın paylaşımları açık ve dürüstçedir.
Çalışma yöntemlerimiz değişebilir ancak çerçeve değişmeyecek. Uskgov.com web sitesi açıktır ancak daha bitmemiş. Kısa sürede tamamlanıp hizmete girecek ve tüm paylaşımlar bu site aracılığıyla yapılacak. Soru işaretlerinin giderilmiş olması dileğiyle.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin