KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ HÜKÜMETİ BUGÜN İLAN EDİLDİ.

0
1064

Kurdistan’ın işgalci faşist ve barbar Devletler tarafından yönetiliyor olmasından ötürü, Soylu Kurd Halkının saygıdeğer bireyleri sistemli olarak basitleştirilip sıradanlaştırıldılar. 1923 yılının 24 Temmuz’undan bugüne Kurd Halkı çok kısıtlı olanaklarla olağanüstü tarz ile özgürlük mücadelesi yürüttüler. Tarihe kahramanlık destanlarının not edildiği mücadele sürecinde, canlarını feda eden milyonu aşan Soylu Kurd evlatları ve tahribatların oluşturduğu acılar, derin yaraların tohumu, bugün 24 Temmuz 2018’de meyvesini verdi. Bugün, Kurd Halkı için tarihe altın harflerle yazılacak kazanımın ilk adımı atıldı.

Bugün, Kurdistan’ın parçalanışının doksan beşinci yılında aynı ülke olan, İsviçre’nin Lozan şehrinin aynı Şato’sunun aynı odasında Kurdistan’ın her parçasından temsilcilerin toplanıp dört saatlik yoğun çalışma sonucu, sürgünde Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti ilan edildi. Çalışmalarını tamamlayan geçici komite üyesi soylu, kahraman ve fedakar çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnsanlık tarihi, Kurd Halkının bugünkü kazanımlarıyla ilgili çok konuşup çok yazacaklar.
Elbette ki soysuz itler de uluyup duracaklar. Bizim kervan hedefe ulaşmak için yürümeye devam edecektir. Hiçbir güç bu kervan’ın hedefe ulaşmasına engel olamayacaktır.

Bugün, geçici çalışma komitesi görevlerini gururla Hükümete devrettiler.
Bundan sonra, çalışmaları Hükümet heyeti yürütecek.
Bugünkü toplantıda alınan kararlar, görev dağılımı, çekilen fotoğraflar, toplantı sürecinde yapılmış olan çalışmalar ile ilgili raporlarını hazırlayıp, Hükümet’in resmi sitesinde yayınlayacaklar.
Ben kısaca, Kurd Halkı için gurur duyulacak bu tarihi adımın çalışmalarıyla ilgili, yirmi dakikalık telefon konuşmasında, çalışma arkadaşlarımdan edindiğim bilgileri paylaşıyorum.
Arkadaşlarımız, bugün Lozan’da doksan beş yıl önce Kurdistan’ın parçalanma kararını parçalayarak WC klozetine atıp, sifonu çektiler.
Tarihi Şato’nun yönetici ve çalışanları, arkadaşlarımızla birlikte resimler çekip, hediyeler vermişler. Kendilerine saygıyla teşekkür ediyoruz.
Kurdistan Birleşik Devletleri ile müttefik temelinde ortaklık için prensipte anlaşan devlet yetkililerinin, bana, taahhüt ettikleri gibi, İsviçre Devlet görevlileriyle koordineli olarak, çalışma arkadaşlarımızın güvenliklerini sağmaları için olağanüstü profesyonel çalışmalarını taktirle karşılıyor ve kendilerine minnetle teşekkür ediyoruz.
İsviçre Devlet’ine, yetkili görevlilerine ve Şato yöneticilerine tekrarla saygılarımızı sunuyor ve teşekkür ediyoruz.

Elbette ki Hükümet Heyeti, ilgili çevrelere resmi yazıyla teşekkür mektupları yollayacaklarına dair karar almışlar.
Hükümet kurma çalışmalarını yeni yöntemlerle yürütüp tamamlayan çalışma arkadaşlarımız yine aynı çizgide yol alarak hedefe ulaşacaklardır.
Kurd Halkının şerefli her bireyi bana inansın.
Xwedanê Kurd’an bu kararı vermiştir. Yerine gelecektir.

Bazı şahıslar korkup ürktüler. Toplantı yerinde arkadaşlarımızın saldırıya uğrayacaklarını, hatta tutuklanacaklarını öne sürerek fareler gibi karanlık deliklere saklandılar.
Korkak, ödlek ve çıkarcıların, bu Kutsal çalışmadan uzak olmaları, çalışmaların güvenle ve başarıyla hedefe ulaşması için yararlıdır.
Çalışma arkadaşlarımız, gidecekleri yerlere kadar güvenlik çemberinin koordinesinde gittiler.
Basit ve küçük zihniyet taşıyan zavallılara cevap olsun diye bu hususu yazıyorum.
Kurdistani selamlarımla.
Hikumet’a Yekîtîya Dewletên Kurdîstan, bi xêr be.
Kurd u Kurdîstan her hebî.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

24-07-2018