KURDİSTAN HALKI, KURDÎSTANÎ SİYASİ VE ASKERİ GÜÇLERİN BİLGİLERİNE SAYGIYLA SUNUYORUZ

0
902

Kurdistan Halkı, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin sınırlarının tanınması sürecine hazırlanmalıdır. Ön çalışmaların tamamlanmasıyla, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmen tanınması süreci, Dünya’nın birinci sırada gündem haberi olacak.

Hükümetimiz kararlılıkla ve profesyonelce çalışmalarını yürütüyor. Halkımızın zor durumda kalmaması için gerekli hazırlık çalışmaları da profesyonelce organize ediliyor. Bilindiği gibi 1921 yılında Kurdistan Birleşik Devletleri sınırları dahilinde ve diasporada(sürgünde) yaşayan Halkımızın da katılacağı genel seçim kararı uygulanacak. Genel seçim sürecinden önce, Hükümetimiz, Kurdistan Halkı ile diyalog geliştirmeye yoğunlaşacak. Seçim ile Hükümet yöneticileri ve temsilcilerini Halkımız seçecek. Seçimden sonra işgal güçlerinin Kurdistan Birleşik Devletleri’ni terk etmelerinin süreci başlayacak. Doğal olarak, o süreç belli bir mücadeleyi gerektiriyor. Mücadelenin hazırlıkları Hükümetimizin görevidir. Halkımızın şimdiden o sürece hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Aynı şekilde Kurd u Kurdistan davasına hizmet ediyor olan Kurdistani tüm siyasi hareketlerin sürecin gelişmelerine hazırlıklı olmaları şarttır.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti delegasyonu kısa sürede Kurd siyasi hareketlerinin hepsiyle görüşmeler yapacaktır. Bazı siyasi şahsiyetlerle ön görüşmeler yapılmış zaten.
Hükümetimizin müttefiklik ortaklığı yapma çalışmaları çerçevesinde, müttefik heyeti Kurdistan’da bazı çalışmalar yürütüyor. Kuzey Kurdistan’da ve Rojava’da yönetici kadrolarla bazı görüşmeler yapılmış. Kurdistan Birleşik Devletleri projesini kardeşlerimize anlatmışlar. Kardeşlerimiz de olası engel ve riskleri anlatmışlar. Müttefik olarak gördüğümüz devletlerin yetkili görevlilerinin görüşmüş oldukları kardeşlerimizin adları ve söylemiş olduklarının raporları bana geldi. Raporların içeriğine değinmeyeceğim.

Kurdistani siyasi, özellikle de Askeri yönetici ve mensupları olan kardeşlerimin hepsini saygıyla selamlıyorum. Kurdistan Birleşik Devletleri projesi başarıyla sonuçlansın diye sorumluluk aldım. Tüm hesaplar en ince detaylarıyla hesaplanmıştır. Sınırlar çizilmiştir. Kurdistan artık dört değil, tek parçadır. Var olan, Kurdistani siyasi ve Askeri güçlerin hepsi Kurdistan Birleşik Devletleri mensubudurlar. Tekrarla belirtelim… Bu proje, Kurd u Kurdistan davasının son aşamasıdır. Kurdistani olan her siyasi ve Askeri hareket, Kurdistan Birleşik Devletleri kurumudur. Kurdistani kurumlar arası sürtüşme olmayacak.
Sürtüşme veya çatışma zemini olmayacak. Halkımız ve siyasi kurumların haklı birçok soruları var. Hükümetimizin müttefik delegasyonunun keşif raporlarının içeriği, bize ulaşan bilgilerle aynıdır. Sorular var. Tüm sorunların cevabı var. Ancak, olumsuz görüşlere ve endişeye hiç gerek yok. Bazı soruları cevaplayarak düşmanlara adres vermiş oluruz. Bu da disiplinsizce sorumsuzluk olur.

Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetine tartışmasız güvenilmesini, çalışma yöntemlerine anlayış gösterilmesini, çalışmalarımızın Kurd u Kurdistan davası çerçevesinde yürüyeceğini, Halkımızın ve siyasi hareketlerimizin çalışmalarımızı yakından takip etmelerini, en önemlisi de eleştiri ve önerilerini bize ulaştırmanızı saygıyla rica ediyoruz.

Hedefimiz, Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmektir. İdeolojimiz, Kurdizm’dir.
Sermayemiz, Kurd tarihi, dili, kültürü, Kurdistan toprakları ve Halkıdır.
Doza Kurd u Kurdistanê serfirazîya Yekîtîya Dewletên Kurdîstanê ye.
Gelê me digotin, berxwedan jîyane. Ev gotînek pir bi cî ye.
Berxwedanaserbilindî, hanî jîyana bi rumet.
Berxwedana serbilindî jîyana bi rumet bu Yekîtiya Dewletên Kurdîstan.
Li Gelê Kurdîstanê Pîroz be.

24-09-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin