KURDİSTAN’DA İŞGALCİ FAŞİST DEVLETLER, GÜÇLERİNE ALDANMASINLAR. BİZ KURD’LER HAKLIYIZ

0
1087

Bazı Dünya devlet yöneticileri, Bağımsız Kurdistan’ın resmileşmesi, bölgede istikrarsızlık oluşturacağını söyleyebiliyorlar. Bazı çevreler, daha çok hadsizlik yaparak, Kurd’ler için, “Bağımsız Devlet gerekmez” diyebiliyorlar. Bu iki söylem de ahlaksızlıktır. Kurd’lere hakarettir. Ayrıca, gerçekle hiç ilgisi yoktur.

Çünkü: Birinci Dünya Savaşı’nın bitimiyle, Birinci Dünya Savaşı’nın süper güçleri olan İngiliz ve Fransız’ların kararıyla, Kurdistan, parçalara bölündü ve kendilerinin kurmuş oldukları kukla devletlere pay edildiğinden bugüne kadar, bölgede istikrar oluşturulamadı. Savaş bitmedi.
En başta Kurd Halkı olmak üzere, Kurdistan topraklarında işgalci olan kukla devletlerin Halkları da perişan oldu.

Dolayısıyla, söylenenin aksine, Kurdistan topraklarının yeniden birleştirilmesiyle, Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesiyle ancak bölgede istikrar sağlanabilinir. Ayrıca, hiçbir devlet veya siyasi yapının, Kurd’lere yapılmış olan zulmün unutulmasını beklemesin. Kurd’lerin hak ve hukuklarının, Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbar Faşist ve kukla devletlerinin ve onların efendilerinin keyfiyetine bırakılmasını istemek, esasen ahlaksızlıktır.
Kurd Halkı’nın Welatını zorla ve sahtekarlıklarla elinden alacaksınız ve hiç utanmadan Kurd’lere, Bağımsız Devlet gerekmez diyebilecek kadar ahlaksızlaşacaksınız. Bu çevreler, ahlaksız ve hak tanımaz oldukları gibi, geri zekalı da olabilirler. Öyle de kalıversinler. Güçlü olanlar, kendi barbarlıklarına devam etmeyi Kurd’lere kabul ettiremezler.

Kurdistan Halkı kararlıdır, Kurdistan Birleşik Devletleri’ni resmileştirip zulümden, sömürülmekten ve boynu büküklükten kurtulacaktır.
Serbixwebun, serbilindîya bi rumetîye.

23-06-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş