KURDİSTAN’DA TÜRKMEN KARTI

0
1633

Kürd halkı soyludur.
Kürd halkı asildir.
Kürd halkı başka halkların haklarına saygı duyar.
Kurdistan’da yaşayan iki yüz bin civarında Türkmen kardeşlerimiz de soylu bir halktır. Kurdistan’da yaşayan Türkmenler de Kürd’ler gibi öz kimliklerini korumuşlardır.
Türkiye’de soyu sopu belirsiz devşirmeler gibi değildirler Kurdistan’da yaşayan Türkmenler.
Türkiye’nin kirli faşist klik’in uydurdukları gibi milyonluk Türkmen nüfusu yok. Gerçek rakam iki yüz bin civarıdır. Bunu öncelikle belirtelim. Sayıları ne olursa olsun. Kurdistan’da yaşayan Türkmen kardeşlerimizin her türlü hakları yasal güvence altındadır. Bundan sonra da böyle olması Kürd halkının soylu değerlerinin gereğidir.
Kurdistan’da yaşayan Türkmen kardeşlerimizin hakları ve diğer azınlık hakları, faşist Türkiye’nin Ankara’sının yüzünü kızartacak boyutta uygar Dünya düzeni normlarından çok daha ileri düzeyde korunacaktır.
Kurdistan’da bugünde bu durum böyledir.

Türkmen’ler Saddam rejiminin ve işid denen Türk malı teröristlerin katliamlarına maruz kaldıkları zaman yalnızca Kürd’ler tarafından korundular. Türkiye olarak siz Türkmen kardeşlerimize bir bardak su bile vermediniz. Ta ki Kurdistan’ın Bağımsızlığı ve Kerkük petrolünün önemi söz konusu olunca Türkiye olarak beş bin civarında kriminal kişiliklere maaş bağlayıp onları ortalığı karıştırmak için kullandınız. Onlar da sizin gibi kirlidirler. Onları da alın başınıza çalın.

Bir de Bay Kılıçdaroğlu denen devşirmenin Kurdistan’daki Bağımsızlık referandumuna yorumunu okuyup dinleyince hiç şaşırmadım.
Devşirme bozuntusu, Kurdistan’da “ben Dersimli Kemal’im” dersin.
MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçim otobüsünde bozkurt işareti yaparsın.
Şimdi de Kürd halkının Demokratik tercihlerine it gibi saldırırsın.
Demektir ki senin ananı Kemal’in bir Jandarması düzdü de sen peydahlandın. Eh bu durumda sen Dersimli olamazsın. Senin kanın bozuk. Senin mayan bozuk. Dolayısıyla senin it gibi uluman gayet normaldir. Senin gibi devşirmeler, sütü kanı bozuk olanlar, fırsatçı leş kargaları insani değerleri bilemezler.
Irak ve İran ile yüz yıldır birlikte hareket ettiniz de ne oldu? Devşirme leş kargaları.

Sevgili takipçiler, hepimize çok önemli işler düşüyor.
Dayanışma içerisinde seferberlik anlayışıyla çok çok çalışalım. Başkalarının haklarına saygılı olalım. Bunu çok önemseyelim. Asla ve asla kendi haklarımızdan vazgeçmeyelim ve asla barbarca zorbalığa karşı boyun eğmeyelim.
Barzani ateşle oynuyor diyenlere: Her Kürd, ben de dahil zaten ateştir. Sizin gibi soytarılar bunu fark edemez. Hepinizi coşkuyla selamlıyorum. Hepinizi Kurdistan’ın Bağımsızlığını coşkuyla kutlamaya davet ediyorum.
Kurdistan’a serbuxwe tu bixér hatî. Dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin