KURDİSTANİ ANLAYIŞ VE KARARLILIK BİZİ ZAFERE TAŞIYACAK

0
975

Uzun yıllara dayalı kapsamlı çalışmalarımızın ürünü olan, Kurdistan Birleşik Devletlerini inşa etmenin kararı, Kurd düşmanlarını müthiş ürkütmüştür.
Kurdistan topraklarını işgal etmiş, kıymetli zenginlik kaynaklarını çalabilmek için baştan başa Kurdistan doğasını tahrip ediyor, yerleşim alanını ve tarihi yapıtlarını barbarca yıkıyorlar.

Kurd Halkına yönelik sistemli olarak soykırım uygulamak amacıyla, Kurd Halkını topraklarından uzaklaştırıyor, etkin bireylerini katlediyorlar,
suçsuz yere hapsediyorlar. Korku salmak için işkenceler yapıyorlar. Kurd adını yok edebilmek için yapmadıkları zulum kalmadı.
Kurdçe isim yasağı, insanlar, dağ, ova, bağ, bahçe, dere ne varsa Türkçeleştiren Türkiye devleti Kurdçe xwedê olan yaratanın adını bile Türkçeleştirdiler.
İran, Irak ve Suriye’de durum aynıdır.

Bilinmesi gerekir ki, Kurd Halkı, kendi topraklarını yönetme hakkına sahiptir. Bu hakkın edinmesi amacıyla birçok siyasi partiler farklı yöntemlerle mücadele ediyorlar. Böylece edinilmiş mücadele deneyimlerinin sonucu Birleşik devlet yapısını resmileştirme kararına gereksinim duyulmuş.
Yekîtîya Dewletên Kurdîstan ile ilgili gerekli çalışmalarla hedefe ulaşmayı başaracağız. Buna engel olmaya çalışan düşman güçlerin barbarlıklarından korkmuyor ve yobazlıkları da, bizlere etkisi olmayacak.
Kurd düşmanlarından ve onların uşaklarından midemiz bulanıyor.
Midemiz bulanıyor çünkü hal, hareket, barbarlıkları tiksindiriyor.
Kurd düşmanlarının ve uşaklarının korku ve panik içinde olduklarını görüyor ve biliyoruz. Yüz yıla yakındır Kurd Halkına yönelik barbarlıklarıyla insanlık’a karşı ağır suçlar işlediler. Bu suçların hesabını vereceklerini çok iyi biliyorlar.

Kurdistan Birleşik Devletlerini inşa etmek amacıyla bu ay kuruluşu ilan edilecek olan geçici Hukumet çalışmaları kapsamında, Kurdistan’da talan, tahribat, savaş suçları, insanlık’a karşı suçlar işlemiş olan devletlere karşı uluslararası hak arama kurumları ve mahkemelerde davalar açmak ta vardır.
Düşman korkusunu giderebilir. Öncelikle işgal etmiş oldukları Kurdistan topraklarını terk etsinler. Sonra da Kurd Halkının Devletiyle görüşüp suçların bedelinin görüşmelerine başlayabilirler.
Böylece kendi suçluluk korkularını giderebilirler.

Kurd düşmanlarının uşakları da, kendi Halkına karşı düşmanlarıyla birleşip uşaklık yapmaktan vazgeçsinler. Sonra da Kurd Halkından af dileyerek günah çıkarsınlar.
Hiçbir devlet, hiçbir güç, Kurd Halkının kendi devletini kurmanın önünde engel olamayacaktır.

Daha önce paylaşımlarımda izahatlarda bulunmuşluğumuzu hatırlatarak korkuyu, suç olarak gördüğümüzü yineleyelim.
Düşman güçlerinin bizden çok daha fazla güçlü olduklarına inanmayalım. Güçlü, haklı olandır. Biz de haklıyız.
Düşman haksızdır. Güçlü haklı olandır. Biz de haklıyız.
Düşman haksızdır. Düşman zayıftır. Güçsüzdür. Suçlu ve çok korkaktır. Suç işlemekten vazgeçip korkularını yensinler. Öylece insan gibi yaşamayı öğrensinler.

Biz, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin geçici hükümeti üyelerine, çalışanlarına güveniyoruz. Onlar da kendilerine güveniyorlar.
Bizler, çok önemli sorumluluk üstlenmişiz. Düşman ve uşakları gibi, korku da bizden korksun inancında olalım. Halkımız için Devlet çatısını resmileştirmeye çalışırken tedbirimizi en iyi düzeyde alalım. Profesyonel yöntemlerle çalışacağız. Bu dava için ölmeyeceğiz. Bu dava için yaşayacağız. Başarıyla hedefimize ulaştıktan sonraya bırakacağız ölümü. Başarmak için yaşayacağız. Hedefe ulaşmadan ölmeye de hakkımız yoktur. Bu düzeyde kararlıyız. Çalışmalarımıza katılmak isteyen soydaşlarımız, bu tutum anlayışında ve kararlı olmalıdırlar. Ucuz tehditvari gevezeliklere yanıt olsun diye bu paylaşımı gerekli gördüm. Yekîtîya Dewletên Kurdîstan her bijî.

11-07-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin