KURDİSTAN’IMIZI İŞGAL ETMİŞ OLAN BARBARLARIN VE KURTULUŞU ONLARA BAĞLI, ONLARIN EMİR KULU VEYA ESİRİ OLARAK YAŞAMAKTA ARAYAN ÇÜRÜMÜŞLÜĞE SON. SOYLU HALKIMIZ BİRLEŞİK KURDİSTAN DEVLETİNİ RESMİLEŞTİRİYOR

0
968

Rahmetli Özal, Türkiye devleti adına Kürd halkına yönelik barbarca zulüm uygulamasına son vermek amacıyla dürüst çalışmalar yaptı.
Türkiye’ye rahmetli Özal gibi dürüst, samimi ve şerefli bir şahsiyet liderlik yapmadı. Bay Erdoğan ilk ve ikinci iktidar döneminde bizi umutlandırdı. Ancak çirkinliğini, kirli yüzünü daha fazla gizleyemedi. Bay Gül samimiyet gösterdiyse de etkin olamadı.

Türkiye devleti adına başka hiçbir lider, Kürd halkının hak ve hukukunu saygıyla tanımak amacıyla çalışma yapmadı. Hiçbir lider Kürd halkına yönelik soykırım uygulamasına karşı çıkmadı.
Hitler ve Nazi organizasyonunun Yahudi halkına yönelik soykırım uygulamasının çok daha fazla ağır ve iğrenç yöntemleri, sistemli olarak Kurdistan’ı işgal eden barbarlar tarafından Kürd halkına yönelik uygulanmıştır. Bunlar sır değildir.

Birleşmiş Milletler Kurumu ve Dünya devletleri de, Kurdistan’da işgalciler tarafından işlenmiş olan ağır suçlara karşılık kısmen raporlar yayınlamanın ötesinde seyirci kaldılar.

Daha çok fazla düşündürücü olan, Kürd halkı adına siyaset yapmış ve yapıyor olan şahsiyetler, gruplar ve yapılanmalar kararlılıkla Kürd ve Kurdistan sorununa kalıcı bir çözüm projesi üzerinde çalışmadılar. Şimdi bunu yapıyoruz. Kesin çözüme odaklandık.

Bağımsız Kurdistan Projelerinden çok, Kurdistan’ı işgal etmiş olan barbarlar ile birlikte yaşamanın projeleri üzerinde çalışmalar Kürd halkına hiçbir kazanım getirmedi. Kürd halkının yaraları, sancıları derinleşti ve felaketler, günlük yaşamın doğal parçası haline geldi. Bu darlığı aşmayı kararlaştırıp, kesin çözüm projesi geliştirdik. “Bağımsızlık” dedik. Birleşik Kurdistan Devletleri projesi tek yoldur. Son üç yıldır bu proje üzerinde çalışmaya yoğunlaştık. Sürgünde Birleşik Kurdistan Devletleri Hükümeti, bu çalışmaların ürünüdür. Başarıyla hedefimize ulaşmaya kararlıyız.
Xweda’nın emridir. Hiçbir engel etkili olamayacak. Kurd u Kurdistan her bijî.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

30-03-2018