KURDİSTAN’IN SESSİZ İSTİLASI

0
689

Kurdistan topraklarında işgalci olan güç kendilerini Türk olarak kabul eden ve başımıza barbar terör devletini bela eden gerçek herkesçe biliniyor. Kurdistan Birleşik Devletleri İnisiyatifi çalışanları olarak enerjimizi ve zamanımızı Türkiye devletinin suni gündemlerine ayırmamamız gerekir. Bu anlamda bizim işimiz Türkiye terör devletinin suni gündemleriyle uğraşmak olmamalıdır. ‘‘Sessiz İstila’’ dedikleri Türkiye’de ki Suriyeliler, Afganlar veya başka ülkeden yaşamaya muhtaç olarak iltica etmiş ve göç etmek zorunda kalmış insanların nüfusu iki üç milyon civarındadır. Türkiye’nin beş milyondan fazla kendi göçmenleri Avrupa’da var. Orada ki kendi milletinden göçmen insanlara ne kadar hak istiyorlarsa Türkiye’de ki göçmen insanlarında hakları olduğunu kabul etmeleri gerekir. Barbar bir terör devletinin adına birileri insani duygular çerçevesinde söylemlerde bulunamaz. Bu durum kendileri için ‘‘Sessiz İstila’’ ise Kurdistan topraklarını istila ederek Kurd halkına hiçbir şekilde söz hakkı vermedikleri gibi dillerini bile yasaklıyorlar. Bu duruşları ve davranışları terör devleti olarak tanımlanmak için yeterlidir. Biz hiçbir şekilde enerjimizi ve zamanımızı Kurd halkının beklentileri dışında harcamamalıyız. Bu duruma dikkat çekmek istiyorum. Elbette  ‘‘Sessiz İstila’’ adında uydurdukları safsata önemli bir konudur. Fakat Kurd halkına devlet lazım.  Kurd halkının welatı bu barbar terör devletinin işgali altındadır. Bizim öncelikle kendimizi kurtarmamız gerekiyor.

Korkmayalım. Türkiye devleti güçlüdür, olanakları çoktur diye düşünmeyelim. Onların hepsi bizim haklılığımızın yanında milyonda bir bile etmez.

Kendilerini Türk olarak kabul edenleri atasözleri ne diyor?

Ekmek bulduğunda kap, dayak bulduğunda kaç…

Bizim ekmeğimizi zorla elimizden almış değiller. Biz kendi ekmeğimizi savunmamışız diye kendileri bizim elimizden almaya devam ediyorlar.

Bizim tokadımızı suratlarında gördükleri zaman nereye kaçacaklarının hesabını yapacaklardır. Esasen kendini Türk kabul edenler Kurdistan topraklarını güçlü oldukları için işgal etmemişler. Biz Kurdler onların kirli oyunlarıyla kendimize sahip çıkmadığımız için onları başımıza devlet yapmışız. Bunları o duruma getiren bizim kusurumuz ve yetersizliğimizdir. Onların güçlü ve akıllı olmasından değildir. Kendilerinin de devletlerinin de yobaz ve cambaz bir yapıları var.

Biz Kurdistan Birleşik Devletlerinin resmileşmesi için odaklanmamız ce çalışmamız gerekir. Değerli soydaşlarımızın bunu net olarak algılamaları gerekir. Kurdistan siyaseti bile tamamen Kurdistan’da işgalci olan barbar güçlerin kirli oyunlarının oyuncağı haline gelmiş. Bunu aşmamız gerekir. Önce kendimize sahip çıkalım. Daha sonra önümüze, arkamıza ve etrafımıza bakalım.