KÜRT HALKI NEREDEN GELİYOR, TARİHİNİ VE DEĞERLERİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? BİLMİYORSANIZ ÖĞRENİN

0
1045

Kurd u Kurdistan tarihini doğruca bilemezsek geleceğimizi de doğru belirleyemeyiz. Soylu tarihe ve asil karaktere sahip Kürt halkını tanıyabilmeniz için ya tarihini bilmeniz ya da Kürtlerle aynı değerlere sahip olmanız gerekir. Kurdistan topraklarında işgalci olan barbarlar bu tarihi bilgi ve Kürtlerin değerlerini çok iyi bildiklerindendir ki sistemli olarak Kürtleri kendi tarihi bilgilerinden ve soylu değerlerinden uzaklaştırmak için her türlü pisliği yapıyorlar.

İşgalcilerin sistemli olarak Kürtlere yönelik asimilasyon ve soykırım uygulamasının nedeni de budur. Biz Kürtler bunları da bilmek zorundayız.

Kurdistan Birleşik devletlerinin resmiyet kazanması için inançla hizmet edenler Kürtlüğün özünü üstün ayrıcalıklı yapısının ve soylu tarihinin yansımasıdırlar. Biz Kürtler için tarihin tekerrürü bu çerçevede olacak. Kurd u Kurdistan davasının bağımsızlık aşamasına geldiğini göremeyenler Kürtlüğü tanıyamayan zavallılardır.

Kurdistan Birleşik devletlerinin resmiyet kazanacağına inanmak istemeyen ahmaklar Kürt olamazlar. Onlar ancak ve ancak Kurdistan işgalcilerinin hizmetçi köleleri olarak ölmeyi kabullenenlerdir. Hepimiz bunları bilelim ve yüksek sesle, inançla haykıralım.

Saygılarımla, Hîsen Baybas