KÜRTLER ARASI ÇATIŞMAYI ÖZELLİKLE KAN AKITMAYI TEŞVİK EDEN ORGANİZE EDEN TARAFI OLAN HER KESİMİ NEFRETLE NALETLİYORUZ

0
1415

Son günlerde KDP, PKK, YNK başta olmak üzere bazı kurdistani siyaset hareketleri arasında yıkıcı söylemlerin açıklamasını duyuyorum. Kürtler arası çatışmayı çağrıştıran bazı tutumların sergilendiğini duyuyorum. Malesef bu durum benim için sürpriz değil. Her ne kadar kürt siyasi hareketleri kendi çıkarları için dar bir çerçeve içinde mücadele etmeye alışmışlarsa da uzun süredir kürtler arası çatışmanın olmayışı sevindirici gelişme idi. Benim için sürpriz olmadı derken her ne zaman herhangi bir süreçte kurd u Kurdistan davasının mücadelesi yükselmişse kazanımlar artmışsa kürtler arası çatışmayı teşvik etmek dayatmak ta kirli yüzünü gösteriyor.

Dilerim şimdi yeniden kürtler arası bir çatışma oluşmaz oluşursa eğer böylesi bir çatışma yalnızca kurd u Kurdistan davasının düşmanlarına yarar. Kurdistan halkı adına mücadele yürütüyor olan bu siyasi hareketler kurdistan topraklarını işgal eden barbarlara yönelik müşterek hareket ederek birlikte mücadele edebiliyorlarsa, birbirlerine saldırıp kürt kanını akıtmaya hakları yoktur. Biz, kurdistan birleşik devletleri hükümeti adına kürtler arası çatışmayı başlatan taraf olan çevreleri kurd u Kurdistan davasının ihanet odakları olarak ilan ediyoruz.

Böylesi bir çatışmayı başlatan ve taraf olan hiçbir kurdistani siyasi hareket “Ne yapalım biz mecbur kaldık” gibi veya benzeri bahanelere mazeretlere sığınmaya hakkı yoktur. Kurdistani siyasi hareketlerin de siyasi aşiretcilik yapmaya hiç hakları yoktur. Kurdistan topraklarını zorla işgal etmiş olan barbarlar varken bu barbarlar zulüm ile kurdistan halkına yönelik sistemli olarak soykırım uyguluyorlarken kurdistani siyasi hareketlerin birbirleriyle çatışmaları hem ahlaksızliktır hem de kurd u Kurdistan davasına ihanettir. Bunun net olarak anlaşılmasını istiyoruz.

Kurdistan halkı artık bütün kurdistani siyasi hareketlerden çok daha fazla ileri düzeyde bilinçlenmişlerdir ve kurdistan bağımsızlığına hazırdırlar. Kürtler arası çatışmanın kaynağının nedenleri ne olursa olsun kurdistan bağımsızlığına engel çıkarma amacını çıkarmaktadır. Bu anlamda halkımızın hassasiyetle duyarlı davranmalarını saygıyla rica ediyoruz.

Saygılarımla, Hisên Baybas