KURTULUŞUMUZUN SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE OLMAK ZORUNDAYIZ

0
985

Bizler Kurdistan’da babar işgalcilerin kalıcılaşmalarını mı istiyoruz?

İşgalcilerin esiri olarak yaşamanın acizliğini örtbas ederek kendimizi tatmin etmenin mazeretler rezaletine mi sığınıyoruz?

Kürtlüğümüzü nereye gömeceğiz? Soylu tarihimizi halkımızın asil karakterini de koca Kurdistanımız gibi işgalci barbarların korkutmuş olduğu gözlerimize mi gömeceğiz?

Bedava ölmek için mi kendimizi avutacağız? Kendimize gelelim. Kürdüz biz, Kurdistan’da bizim adlarımız. Barbarların işgal etmiş olduğu welatımız. Barbarca talan edilerek sömürülerek işgal altında tutulan Kurdistanımız. Bu utanç verici durumu görmezlikten mi geleceğiz? Sürekli ve sistemli olarak barbarca zulüm edilerek asimile edilen, soykırıma maruz bırakılan bizler nasıl oluyorda bağımsızlıktan başka bir yol arıyoruz? Bağımsızlık istemeyenler gerçek Kürt olabilirler mi?

Kürtlerin birlik olmasını isteyenler nasıl oluyorda bağımsızlığa odaklanmıyorlar.
Kürtlerin birleşmelerinin ancak ve ancak bağımsızlıkla mümkün olabileceğini hepimiz biliyor muyuz? Bunu göremeyenler anlamayanlar ve kabul etmek istemeyenler demektir ki, kabul etmek istemiyorlar, anlamak istemiyorlar. Dolayısıyla görmek istemiyorlar. Bunun başka bir izahı ve anlaşılır tarafı yoktur, olamaz. Bir kürt bağımsız kurdistan istemiyorum diyemez. Diyen varsa eğer, o bir kürt olamaz. O kişi ben kürdüm dese de ben onun kanından şüphe ederim. Gücümüz yetmiyor diyorsa birileri o da acizliktir.

Diğer taraftan Kurdistan bağımsızlığının imkansız olduğunu söyleyebilenler kim olursa olsun kürt düşmanıdırlar. Birileri korkudan veya kendi çıkarları için Kurdistan bağımsızlığı için mücadele etmek istemeyebilirler ama kürt olup kurdistan bağımsızlığının karşısında olabilmenin ahlaksızlık olduğunu kabul etmek zorundadırlar.

Ya ulusumuzun welatına, Kurdistanımıza sahip çıkmak için hizmet edeceğiz veya ahlaksızlığı kabul edeceğiz. Mazeretlere sığınmak için kıvırmanın bir yararı yok. Korkudan veya çıkarları icin Kurdistan bağımsızlığına karşı olan kürtler de günü geldiğinde ölecekler. Geride ne bırakacakları onların tercihidir.
Biz, Kurdistan birleşik devletlerini resmileştirmek için yaşayacağız. Bizim yaşamamız bunun içindir. Bizimle ilişkiye girmek isteyenler, bu kararımızı peşinen kabul etmelerini rica ediyoruz. Yoksa bizim zamanımızı almak için çeşitli mazeretlerin arkasına sığınmasınlar. Bizim şahsi bir arayışımız yok. Benim şahsen hiç kimsenin yardımına desteğine ilgisine de ihtiyacım yok.

Korkaklar, fırsatçılar, sorumsuzlar ahlaksızlıklarını örtbas etmek için çeşitli mazeretlerin arkasına sığınarak beni meşgul etmesinler. Yardıma, desteğe ihtiyacı olan işgal altında olan, Kurdistandır ve barbarca zulüm edilerek sömürülen, kürt halkının hak ve hukukudur. Yapılması gereken de Kurdistanın bağımsızlığını sağlamaktır. Bunu anlamak istemeyen bir Kürdün konumu ne olursa olsun benim zamanımı almaya hakkı yoktur.

Saygılarımla, Hisên Baybas